146 soo wanneer eenige Schotse schepen ofte vaertuygen door storm of andersints geuootsaeckt waren om Ter Vere aen te doen, stapelgoederen inhebbende, maer niet van voornemen sijnde om binnen de Seven Provintiën te ontlaeden, in dat geval sullense niet gemoeyt nogh gemolesteert werden, maer sullen de vryheyt hebben om na de haven harer begeerte voort te reysen, sonder eenige lasten te betaelen; insgelijcx indien eenigh vaertuygh, tot de stapel-port komende, met stapel goederen geladen ofte met andere goederen, die geen stapel goederen sijnvan voornemen sijnde om maer een deel daervan in de stapelplaetse te ontlaeden en na eenigh ander plaets buyten de Seven Provintiën met het overige van de goederen te gaen, sy en sullen niet bemoeyt nogh gemolesteert worden nog eenige lasten betaelen voor hetgene sy niet ontladen sullen sullende alvooren by den schipper of coopman daertoe by den Raet ter admiraliteyt van Zeelant consent moeten werden versocht. 38. 2) By dit articul wert mutuëlijck geaccordeert en verclaert, dat de continuatie van de Schotse stapel tot Camp- vere voor den tijt van 21 jaren na dato deses vast, en daerna sooveel langer duyren sal, ais de Royale Borrouws en de stadt Vere tsamen accorderen sullen; doch sal dit contract sijn effect nemen met het sluyten en onderteyckenen van hetselve by dheeren gedeputeerde wederzijts. Wert oock by desen ver claert, dat de magistraet der stadt Vere gehouden sal sijn en verpligt wesen om van de Heeren Staten van Zeelant te ver- crygen hare ratificatie, approbatie en confirmatie van dit te- genwoordigh stapelcontract met alle de privilegiën, jurisdictiën en immuniteyten daervan, die de Schotse natie worden toe- gestaen op gelijcke wyse en met deselve vryheyt in alle op- sighten, gelijck hetselve sal geratificeertgeapprobeert en geconfirmeert werden door den coninck van Groot-Brittangië. Het nu volgende ontbreekt in het Contract van 1673- 2) Vgl. 1675 art. 39, welk artikel echter anders is geredigeerd.

Archief | 1905 | | pagina 182