147 39. Eyndelijck in consideratie van alle de voornoemde articulen de magistraet der voornoemde stede Campvere met voorgemelfce approbatie beloven te onderhonden en te doen onderhouden sonder eenige de minste violatie alle de voorge- melte articulen, sooverre als deselve haer aengaen; insgelijcx de staet der Borrouws oock beloven te onderhouden en te doen onderhouden sonder eenige de minste violatie alle de voorge- melte articulen, sooverre als deselve haer aengaen, en oock beloven, dat met alle neerstigheyt en getrouwigheyt ordre sal werden gestelt om te inhiberen en verbieden, dat gene schepen, van hoedanige groote die mogten sijn, sonder eenige exceptie, dewelcke stapel goederen inhebbeneenige andere haven in de Seven Vereenigde Provintiën der Nederlanden sullen aendoen of frequenteren dan die van de voornoemde stadt Campvere, ende dat alle de persoonen, die het tegen deel hiervan doen sullen, als contraventeurs rigoureuselijck sullen werden gestraft. 3. Ampliatie van 1697. 1. Nademael Haer EdMog: de Heeren van den Baade en rekeninge van Sijn Conincklijcke Mayesteyts van Groot- Brittanniën domeynen in VGravenhage by seeckere marginale apostille en dispositie van dato den 13 Decembris XVIC seven- entnegentigh op een gepresenteert request hebben gelieven goet te vinden ende te verstaen, dat geduyrende het nieuwe gemaeckte Schotse stapelcontract tot pachter en gesworen meeter van de voorschreven stapelgoederen sal werden aenge- stelt een Schotsman, mits dat hy gehouden sal sijn jaerlijcx te betalen en te presteren alleswat den voorgaenden meeter be- taelt en gepresteerd heeft, soo is om redenen voorschreven by dit articul ge-accordeert, dat geduyrende het meergemelte stapel contract een Schotsman in voegen en manieren als boven Vgl. 1675 art. 40.

Archief | 1905 | | pagina 183