148 pachter en meeter sal sijn, ende dat Haer EdAchtb:, voor sooveel haer aengaetwel mogen lyden, dat de verkiesinge van dien gelaten wert aen de dispositie van den Heer Con- servateur. 2. Is mede geaccordeertdat de magistraet der stadt Vere door een missive Sijn Majesteyt van Groot-Brittanniën op het meest crachtigste sal versoecken, dat door Sijn hoogli en seer groot vermogen gelieve te wege te brengendat Haar Hoogh Mogende de Heeren Staten-Generael het stapelcontract mede gelieven te ratificeren, gelijck hetselve volgens het 38 articul van het voorenstaende contract geratificeert moet werden by dEdMogHeeren Staten van Zeelandt. 3. Alsoo den Heer Conservateur vermeynt, dat Sijn Edel- lieyt na verloop van weynige tijt sal connen obtinerendat het potloot, comende uyt Schotlant, naer de stapelplaets sal werden gesonden, mits dat hetselve geniete de vrydommen ende voorrechten als alle stapelgoederensoo wert by desen ge- accordeert, dat het voorschreven potloot, hetgene articnlo 3 van 't meergemelte stapelcontract onder de aldaer geënumc- reerde stapelgoederen niet staet gespecificeert l)soodrae het aen de stapelplaets sal werden gebracht, sal genieten in alle opsichten de vrydommen en voorrechten als boven. 4. De magistraet der stadt Yere heeft by desen aengeno- men een missive te schryven aen de Royale Bourrous en daerby te seggendat Haer EdAchtbvoor sooveel haer aengaet, de jurisdictie van de Schotse natie binnen Haer Ed stadt geduyrende den tijt van het voorschreven stapelcontract sullen mainctineren en onderhouden, in vertrouwen en in exspectatie dat de gemelte Royale Bourrous van Haer Ed syde oock het meergemelte Schotse stapelcontract sullen mainc tineren en onderhouden. 5. Is geaccordeert, dat onder de geënumereerde bediende, staende gespecificeert int 19 en 30 articul vant voorenstaende Het werd als stapelgoed genoemd in het Concept van 1675.

Archief | 1905 | | pagina 184