150 werden gehouden en geregistreert in een boukdat ter griffie deser stadt sal blyven berusten, om visie en copie te connen geven aan dengenen, die het aangaat; dat de bode van de court de citatie aan den gedaagde sal doen, byaldien deselve een Schotsman is, tenwaare hy weygerig ofte nalatig was, ende een geregtsbode, in gevalle den gedaagde een Duytsman isdat het collegie niet en sal besoingeren als ter presentie ten minsten van een vredemaker uyt yder natie, tenwaare alle de vredemakers van deene of dandere natieabsent ge weest zijnde ende ten tweede maale geconvoceert zijnde, nog- rnaal alle absent bleven, als wanneer die van dandere natie in die saak sullen mogen voort besoingeren; ende eyndeling dat de functie van vredemakers in eenige saken niet wert verstaan geëindigt te sijn dan naar het tweede default. 2. Op het 6e articul werdt verstaandat de Schotse stapel - kerck sal werden gelaten geheel en al tot gebruyk van deselve natie, sonder dat de magistraat geduerende het contract anders als met consent van de Schotse kerkenraadt daarvan sal mogen disponeren; dat de natie int toecomende sal vry sijn 2) vant zegel op de begravinge harer dooden; dat het huys, aancomende den Schotsen armen, ten spoedigsten sal werden gerepareert of publijcq vercogt 3). Eyndelijck is 4) mede by de magistraat verstaan, dat de obligatiën, aancomende den Schotsen armen, altijt aan deselve sullen blyven toegeëygent, soo lang alhier een Schotse kerk en armen is 5)al was het schoondat de stapel was 6) verlegt en naar een andere plaats 7) vertrocken. 3. Op het 8 en 9' articul de gedeputeerde van de Koyalle 1780: consent vaa den Heer Conservator of zvnen depute. '-) 1780 de natie zal vry zijn en blyven. :t) De woorden dat liet huys vercogt ontbreken in de Contracten 1736 en 1780. Hierachter voegt het Contract van 1780 nog in dat het kerkhof be hoorlijk zal worden oratuind met eene haage en van eene goede afsluitinge voorzien. 4) 1780 En is eindelijk. 5) 1780 zijn. 17S0werdt. Het Contract van 1780 voegt hier in was.

Archief | 1905 | | pagina 186