Borrouws en van de magistraat gesamentlijk hebbende ont worpen een ampliatie, interpretatie en correctie van de oude ordonnantiën op het loon en dienst der slepers en arbeyders, naar alvoorens daarop gelioort te hebben de factoors van de Schotse natie ende regenten van de voorschreven gildens, sal de magistraat deselve in cragte van wet doen uytgaan en pu bliceren. Ende noopende de schuytvragten en ordonnantie opt schippersgilde werden tot het ontwerpen van deselve by de heeren commissarissen van de Royalle Borrouws gesubstitueerd de heeren Robbert Pantoüne, James Douglas en Joiin Gregory. 4. Op het 17e articul is goetgevondendat onder liet woordt cipier mede sal werden verstaan ende begrepen den schout deser stede, sulcx dat al, tgeen int voorschreven articul van den cipier is gesegt, ook sal wesen te verstaan van den schoutet. 5. Op het 23e articul sullen de Royalle Borrouws tot een stricter naarcoming en executie van tselve versorgen, dat in alle havens van Schotland by den Geheymen raadt sooda- nigen ordre werde gestelt., dat op sekere swaare straffen en paenaliteyten geen schepen, eenige stapelgoederen ingeladen hebbendevan daar sullen vermogen te vertreckenvoor en aleer den schipper sigselven door een acte obligatoir, met bekoorlyke en suflïcante borgen gemunieert, sal hebben verbonden in geene andere havens van de Geünieerde Pro- vintiën de voorschreven stapelgoederen te sullen brengen ofte ontladen als ter stapelplaats, welcke obligatiën aan de voor noemde schippers niet en sullen werden gerestitueert ofte hare borgen ontslagen van hare gepresteerde borgtogt, voor en aleer sy by een certificatie, van den Conservateursijn deput(e) of clercq van de court geteykentbehoorlijck sullen hebben doen blijcken, dat sy met hunne schepen ter stapelplaats sijn ingecomen en aldaar de voorschreven goederen effectivelijck hebben gelost ende aan landt geslagenvan alle welcke certi- ficatiën by den Conservateur ofte bediende van de court sal

Archief | 1905 | | pagina 187