15 moeten werden gehouden een publijcq registerwaarvan de magistraat der stadt Vere ten allen tyde visie ofte desnoots ook copie sal werden gegeven; ende sulex alleen by provisie, totter tijt toe dat de Coninklijcke Coopsteden sullen hebben geobtineert het consent en toestemminge van den Geheymen raadt, dat de voorschreven certificatiën tot meerder securi- teyt en genougen van de magistraat voornoemt voortaan mede sullen moeten werden onderteykent en geverificeert by der- selver secretaris ofte een ander publijcq persoon, waartoe wel- gemelte Coninklijcke Coopsteden sig verbinde(n) haar uytterste devoir te sullen aanwenden. 6. Insgelijcx deselve ook, voor sooveel het immers in haar magt is, sullen tragten te becomen de lijsten van alle de schependie met stapelwaren uyt eenige havens van Schot- landt comen uyt te varenmet de naamen van de schippers en derselver borgenmitsgaders de plaatsenwaar vandaan deselve sijn vertrockenuyt alle welcke lijsten by den agent van de Borrouws sal werden geformeert een generaal register en daaruyt alle halfjare een copie authentijcq gesonden aan de magistraat voornoemt en den Conservateurdes gerequi- reert sijnde. 7. Sullen de Coninklyke Coopsteden aan l) alle de factoors van de Schotse natie wel scherpelijck verbieden en interdiceren tot Rotterdam of elders in de Geünieerde Provintiën als al leen ter stapelplaats te houden eenige gemeene comptoiren sociëteyten van factoory, ofte wel door haarselven 2) of door eenige hare s) correspondenten te ontfangen, op te slaan ofte vercoopen eenige stapel warenuyt Schotlandt aldaar aancomende, op verbeurte van vijfhondert guldens, telkens als sy sullen bevonden werden contrary deses yets te hebben gedaanten welcken eynde sy factoors aan den agent van de Borrouws sullen passeren een obligatie ter concurenter somme. Dit woord ontbreekt in de Contracten van 1736 en 1780. -) 1780 henselven. 3) 1780hunner.

Archief | 1905 | | pagina 188