y. 153 8. Wyders sal mede aan den Conservateur werden 2) ver boden in eenige andere havens als alleen tot 3) Vere syne regten te ontfangen van stapelgoederenaldaar aancomende maar sal denselven gehouden wesen, soo ras sulcx tot syne kennisse sal sijn gecomen, de eontraventeurs 4), hier te lande in andere steden of jurisdictiën sijnde, by overdaginge door coopmans bode of andersints, sooals volgens de wetten van Schotlandt gevoegelijckst sal connen geschieden, voor sijn court tot Yere te betrecken en tegens deselve sonder eenige conniventie of dissimulatie voort te procederen naar behooren en in gevalle den gedaagde niet en compareerde, sal de sen tentie naar Schotlandt werden overgesonden cn aldaar ter executie gelegt. 9. Ende in gevalle den Conservateur in vougen als vooren de overtreders niet en conde achtervolgen, ter oorsaake dat deselve, alvoorens hare contraventie tot sijn kennisse mogte sijn gecomenalbereyts weder naar Schotlandt mogten wesen vertrocken, soo sal hy Conservateur daarof ten spoedigsten doenlijck communicatie geven aan den agent van de Borrouws welcke alsdan gehouden sal wesen deselve aldaar naar alle rigeur te doen straffen agtervolgens de ordonnantiën van de Coninklijcke Coopsteden ende acten vant Parlement en den Geheymen raadt, ten dien effecte gestatueert, ende bovendien mede van de schippers, aldus overtreden hebbende, af te vorderen eene beëedigde- verklaringevoor wiens rekeninge de stapelgoederen, by hem tot botterdam of ergens anders buy ten de stapelplaats ontladenmogte sijn ingescheept ge weest, ende wat cognosscementen of secrete orders onder de handt dienaangaande van de bevragters soude mogen hebben ontfangen, om tegens de schuldige vervolgens voort te proce- De Contracteu vau 1736 en 1780 voegen hier in Heer. 2) 1736 wesen 1780 zijn. 3) 1780 ter. Hier volgt nog alleen in de Contracteu van 1736 en 1780voor sijn court- tot Vere te betrecken.

Archief | 1905 | | pagina 189