XX de voormalige Vlissingsche poort en de voormalige Dampoort te Middelburg, in olieverf; twee teekeningenvoorstellende een schutter van de mobiele schutterij van het jaar 1830 en een dragonder uit dien tijd. Een en ander werd aangeboden door den conservator. Het vroegere zolderlokaal op de tweede verdieping is thans tot museum ingericht en verdeeld in twee grootere lokalen met een doorgang in het midden. Naar een dier lokalen is de ethnographische verzameling over gebracht van de eerste verdieping, terwijl de daardoor ge wonnen ruimte besteed is voor eene betere plaatsing van de geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden. In het andere lokaal zijn geplaatst: de miniaturen, de vogelnestjes, de botanica, de mineralia, de nieuwere schilde rijen, een aantal gegraveerde portretten, twee met koper in gelegde Louis XIY-kastjes en een Louis XYI-tafel. In den doorgang zijn eenige gekleurde teekeningen uit de Zelaudia illustrata opgehangen. De leeskamer blijft bij voortduring aan haar doel beant woorden, al kon het gebruik, dat daarvan gemaakt wordt, drukker zijn. In de vergadering van 5 October 1904 werd besloten om de verzameling handschriften over te brengen uit het gebouw van het Zeeuwsch genootschap naar dat van de Pro vinciale bibliotheek met uitzondering van de met miniaturen of teekeningen versierde handschriften welke in het genoot schapsgebouw blijven berusten en om de vroeger in openbare archieven berust hebbende stukken aan de tegenwoordige be waarders dier archieven terug te geven. In het afgeloopen jaar zijn van de uitgaven van het Zeeuwsch genootschap verschenen een deel van het Archief, waarin het jaarverslag en Onder-

Archief | 1905 | | pagina 18