154 deren by confiscatie van goederen volgens den teneur van het voorschreven &3e articul. 10. Voorts sal den agent van de Borrouws ofte degene, welcke magt sal hebben om van haar wege de overtreders te agtervolgen, gehouden siju ten minsten alle halfjaredes ge- requireerdt werdende, keunisse en bewijs te geven aan de ma gistraat van Ter Vere van alle de proceduyren, sententiën en executiën, welcke tegens deselve ofte ook wel hare borgen sijn gehouden en gedirigeert; ende in gevalle by de Royalle Bor rouws, den Conservateur ofte andere derselver bediende buyten verwagtinge tegens eenige contraventeurs binnen de ses maan den, naardat haare contraventie sal wesen gepleegt, geene behoorlyke stralfe wierde geoeffent, soo sal de magistraat voornoemt ten allen tyde bevoegt sijn om selfs tegen alsulcke overtreders, van wat natuere ook haare contraventie soude mo gen wesenvoort te procederen en die te doen straffen naar behoorendog is in het laaste lid van dit articul by de heeren commissarissen van de Coninklijcke Coopsteden alleen gecon- senteert op het welbehagen van de heeren hare principalen, te suyveren in derselver naast aanstaande cessie ofte committe. 11 Op het 24e articul is om redenen, in hetselve geal- ligeert, verstaan ende geconsenteert, dat alle bieren en wynen en andere natte warenniet alleen als deselve uyt een wijn- cooperskelder binnen dese stadt ofte met wagens van Middel burg ofte elders anders van buyten incomt L), maar ook dan principaal wanneer deselve met schuytenvan een andere plaatse comende, op de stroomen ofte haven deser stadt werden ont scheept, door de beëedigde wijn- of bierwerckers sullen werden gewerkt mits nogtans dat het loon na redelijckheyt dien aangaande sal werden gereguleert; ende-werden daartoe van wegen als boven gesubstitueert de heeren, articulo 3° vermeit. 1780 inkomen. 3) Hierachter heeft het Contract Aran 1780 uog alleen: op liet loon, na redelijkheid dienaangaande gereguleerd ol' nog te regaleeren.

Archief | 1905 | | pagina 190