156 IE. Eyndelijck werdt by de magistraat der stadt Tere mits desen ter goeder trouwe en in alle opregtigheyt belooft die van de Schotse natie te sullen laten genieten en jouisseren van alle hare privilegiën, voorregtenjudicature, exemptiën, vryheden en prerogativenby het stapelcontract gestipuleert sonder eenige de minste restrictielimitatie of exceptieende aan de iugesetenen vau deselve natie binnen haare stadt toe te brengen alle mogelijcke hulp, assistentie en faciliteyt in haren handel en negotie, en particulierlijck in het procureren van convoyen volgens het 1SU articul vant stapelcontract gelijcke de Royalle Borrouws mede van harentwege belooven heyliglijck en in violabei te sullen houdennaarcomen en execu teren al hetgenewaartoe sy by de articulen vant meerge- melte stapelcontract solemnelijck sijn geobligeert, werdende oversulcx hetselve contract by desen in alle syne deelen en articulen gehouden voor geagreëert, geratificeert en becragtigt. Ende om de goede harmonie, intelligentie en vertrouwentheyt tusschen de Schotse natie en de stadt van der Tere wederomme te restabiliëren en te herstellen, soo werden mits desen ge houden voor vergeten en als niet geschiet alle abuysen infraction en contra ven tiënwelcke voor dato deses aan de eene of dandere syde van beyde de contractanten soude mogen wesen begaan en gepleegt; en oversulcx sullen mede gemor- tificeert, dood, en te niet gedaan sijn alle actiën ofte preteutiën van costen, schaden en intresten, die een van beyde de con tractanten ter oorsaake van de non-observantie van het stapel contract soude mogen sustineren te hebben. 13. Alle welcke bovenstaande articulen sullen gehouden werden van deselve waarde, vigeur en verbintenisse als eenige andere articulen, welcke in het voorschreven stapelcontract soude mogen wesen begrepentot welcken eynde de Coninklijcke Ooopsteden van Schotlandt sig verbinden ten spoedigsten doen lijk te versorgen en procureren de approbatie en ratificatie deses vau Haare Coniuklyke Majesteyt van Groot-Brittangiën gelijck de magistraat voornoemt van hare syde mede aanneemt

Archief | 1905 | | pagina 191