156 deselve te doen ratificeren en agreëren by de Edele Mog ITeeren Staaten van Zeelandt. 5. Stapelcontract van 1718. 1. Dat het jegenwoordige nog subsisterende stapelcon tract met de ampliatie van dien, beyde op den 25 December 1697 nieuwe stijl, gesloten tussehen de magistraat der stadt Yere ter eenre eude de Royalle Borrouws van Schotlandt ter andere zyde, sal blyven in sijn volle vigeur sonder eenige verande- ringe, en dat vervolgens hetselve in alle deelen sal werden agtervolgt en standt grypen, uytgenomen in soodanige saken, waarover by en in dese nieuwe ampliatie van dese jegenwoordige prolongatie en continuatie van het voorschreven stapelcontract eenige veranderinge ofte alteratie soude moge werden gemaakt. 2. Sullen alle Schotse schepen, toebelioorende alleeulijck aan de Schotse natie en van Schotlandt hier ter stapelplaats comende te lossen, vryheyt en exemptie genieten van alle middelen van consumptie tot haer vertreck en afreyse toe; en ten reguarde van stads lastgelt, dat hetselve middel op soo een modicque wyse sal werden ingevordert, dat die van de gemelte Schotse natie redenen sullen hebben om vergenoegt te sijn. 3. Wanneer eenige goederen en coopmanschappentoeco- mende die van de Schotse natie en van hier getransporteert werdende naar Iiollandt, aldaar werden aangehaalt, soo sal de EdAgtbmagistraat der voorschreven stadt Yere verpligt wesen na haar vermogen alles te contribueren en by brengen door het aanwenden van goede officiën, wat tot reclame en vrygevinge van dien dienstigh sonde mogen wesen, even en in dier voegen als voor derselver ingesetenen bereyt soude sijn te doen. 4. 2) Belangende het zoutdat in Schotlandt gemaakt Het HS. heeften aldaar. 3) Vgl. de noot oj) het Contract van 1697 art. 3.

Archief | 1905 | | pagina 192