157 wert, om hetselve te voegen onder de stapelgoederen, in het derde artikel van het voorschreven stapelcontract gemelt met deselve exemptiën van incomende regten etc. als dandere is overeengecomen en verdragendat de heeren van de magi straat der voorschreven stadt Vere haar sullen 1) doen infor meren of sulcx eenigsints doenlijcx zyen in cas bevonden werdt van ja, dat hetselve alsdan tot meerder encouragement van de Schotse natie mede onder de stapelgoederen sal werden gebragt by forme van een tweede ofte nader ampliatie, of wel hieragter by een separaet artikel daarvan te maken. 5. Tot verder encouragement van de commercie der Schotse natie ter stapelplaats is wyders by dit artikel overeengecomen dat de heeren van de magistraat der voornoemde stadt Vere den haring, volgens de wet in Schotlandt gepackt, alsmede alle andere gesoute en gedroogde vis hier ter stapelplaats sullen houden voor stapelwaren met deselve immuniteyten en yoorregten als alle andere stapelgoederen, vervat en gespeci- hceert by het derde artikel van het meergemelte jegenwoor- dige stapelcontract van den jaare 1697, soo sulcx eenigsints doenlijck en in haar vermogen issullende de gemelte heeren van de magistraat op het meest kragtigste alle devoiren aan wenden, daaT het van dienst soude konnen wesen, ten fine de gemelte goederen voor soodanigh mogte(n) werden erkent. 6. Tot ampliatie van het vijfde artikel van het meerge melte stapelcontract is overeengekomen en verdragendat vre- deregters met toestemmiuge van beyde de partyën contendenten een super-arbiter gekozen hebbende, en tot dien eynde by deselve wesende gerenuncieert van reductie van de arbitrale uytsprake, maar ook nog daarenboven van sig in den inhout van de te doene uytsprake der voorschreven vrederegters te sullen by den Edelen Hoogen Raade in Hollandt vrywillig te laten condemneren 2), het vonnis of uytspraake, door de voornoemde super-arbiter en vredemakers gevelt en gewesen l; Het HS. heelt: sal. 2) Het HS, heeft: comdemneren.

Archief | 1905 | | pagina 193