158 finaal en decisive sal sijn, sonder dat de party ën haar actie voor een andere regtbanck of regter sullen mogen brengen op eenigerley manieren. 7. De lieeren van de magistraat der gemelte stadt Vere nemen aan en verbinden sig alle meest kragtige devoiren te sullen aanwenden ter eerster vergaderinge van de fidele Mog: Heeren Staaten van Zeelandt en daar het verder van vrugt sal sijn, ten fyne een behoorlijck tractement aan den voor- sanger en koster van de Schotse kerck alhier ter stapelplaats werdt toegelegt. 8. Wyders is om alle contentement aan die van de Schotse natie te geven by dit artikel overeengekomen en verdragen tot nadere clucidatie van het 2) dry en twintigste artikel van het jegenwoordige stapelcontract 3)dat de confiscatie, gestatueert by het voorschreven artikel l) jegens de overtreders van het- selve 5), in sooverre sal werden gelimiteert en verandert, dat in het toecomende degene, die jegens den expressen inhout van het gemelte 6) stapelcontract haar 7) stapelgoederen op een andere en niet ter stapelplaats hebben gebragtsullen ver beuren in plaats van alle haare 7) goederen de voorschreven haare 7) stapelgoederen ofte de waarde van dien. 9. Wanneer yemandt van de Schotse natie uyt on wetenheyt jegens de pachters van slants en stadts middelen quam te pecceren, soo is overeengekomen, dat de heeren van de magistraat 8) der gemelte stadt Vere, in cas van calange van eenige goederen van geringe waardie, voor die van de Schotse natie sullen invigileren tegens de vexen der pagters ofte der- selver collecteurs en voorts sorge dragendat deselve in con- formite ende ter voldoeninge van het sevenentwintigste artikel van het gemelte stapelcontract geen gelt van die van de l) 1780: nog. 2) 1780: hetzelve. 3) De vier laatste woorden ontbreken in het Contract van 1780. 1) 1780daarby gestatneerd. De heide laatste woorden ontbreken in het Contract van 1780. f') 1780: meergemelde. 1780: hunne. ■s) 1736 heeren burgemeesters en regeerders.

Archief | 1905 | | pagina 194