160 sckuyten, van dese stadt afvarende, als sy goetduncken sullen sonder gehouden te sijn aan de ordinaire forme van beurt- of smackreysen, mits nogthaus geobligeert wesende te voldoeu de loonen, daarop te stellen, ten welcken eynde by de Edele Agtbare magistraat der gemelte stadt Vere een reglement sal werden gemaakt en gearresteert op de voorschreven loonen van de schippers en andere ten overstaan van den gemelte Heer Conservateur van de Schotse natie 3). 13. De heeren van de magistraat der gemelte stadt be- looven by dit artikel devoiren te sullen aanwenden, daar het van vrugt soude konnen sijn, ten eynde de brieven, van E11- gelandt comende voor koopluyden, binnen dese stadt woon- agtig, iu een apart paequet directelijck alhier mogte(n) comen. 14. Werdt by dit artikel mutuëlijck geaccordeert en ver klaart, dat de continuatie en prolongatie van de stapel der Schotse natie binnen dese stadt Yere voor den tijt van een entwintig jaaren naar het expireren van dit tegenwoordige stapelcontract vast, onverbrekelijck en daarna sooveel langer duyren sal, als de gemelte Konincklijcke Koopsteden ofte de Royalle Borrouws ende de Edele Agtbaare magistraat der ge melte stadt Vere samen accorderen sullen. En sal dit con tract van continuatie en ampliatie sijn effect nemen met het sluyten en onderteykenen van hetselve by de heeren gedepu teerde wederzijts. 6. Stapelcontract van 1736. 1 Dat het jegenwoordig nog subsisterende stapelcoutract met de separate artikelen van dien, beyde op den 25 December 1697, nieuwe stijl, gesloten tusschen de heeren burgemeesters en regeerders der stadt Vere ter eenre en de Royale Borrouws Het Contract van 1780 leest verder nog alleen dit: ten overstaan van den Heer Conservateur of deszelvs depute daarop gesteld of nog te stellen. 2) 1736 heeren burgemeesters en regeerders. Het Contract van 1736 voegt bierachter ofte desselfs depute.

Archief | 1905 | | pagina 196