161 van Scliotlandt ter andere syde, in sijn volle vigeur en kragt sonder eenige veranderinge sal blyvenen dat dienvolgende tselve in alle sijn leden sal werden agtervolgt en stand grypen uytgenomen in soodanige saken, waarover by en in dit jegen- woordige nieuw contract van prolongatie, continuatie, amplia- tie en elucidatie eenige veranderinge ofte alteratieapplicabel en toepasselijk op de jegenwoordige tyden, uyt kragte van het IS l) en 31 artikel van het bovengemelde stapelcontract soude mogen werden gemaakt, werdende hiermede gehouden voor geannulleert en vernietigt het contract van ampliatie, gesloten dato den 3 Augustus 1703, alsmede het voorschreven con tract van prolongatie en ampliatie van den 34 December 1718, uytgenomen het 14de artikel, van dien, dat in sijn geheel blijft voor sooveel als deselve by desen niet werde gerenoveert en vernieuwt. 3. Dat tot enz. 1703 art. 1. Ingevalle 2) beyde de partyën contendenten geresolveert en genegen 3) waaren de saeke off saeken in verschil absoluyt te 'verblyven aan de voornoemde vredemaekers van wedersyden en tot dien eynde by deselve wesende gerenuncieert van re ductie, appel en andere behulpmiddelen 4), in regten bekent, in plaats van haar actie of actiën te instituëren en vervolgen als 5) by het voorschreven 5 artikel van het gemelde stapel contract van den jaaTe 1697 6) breeder staat gementioneert soo sullen deselve vredemaekers met den anderen, bymeerder- heyt van stemmengehouden en verpligt wesen een super- arbiter te verkiesen en tot hun te assumerenom gesamentlijk de saak off saeken in questie naauwkeurig te examineren en soodanigen vonnis off uytspraak daarin te doen en vellen 7), als in goede justitie en aequiteit sullen oordeelen en bevinden Sic. -i) Vgl. 171S art. 6. 3) 1780 genegen en geresolveerd. 4) 1780: hulpmiddelen. 5) 1780: gelijk als. fi) De woorden: van het 1697 ontbreken in het Contract van 1780. 7) 1780 vellen en doen. Archief 1905. 11

Archief | 1905 | | pagina 197