162 te behooren, welke uytspraak decisive sal sijn, sonder dat de partyën haar actie of actiën voor een andere regtbank of regter sullen mogen brengen. 3. 1702 art. 2. 4«. 1702 art. 7. 5. 1702 art. 8. 6. Tot strikter observantie, elucidatie en executie van het 23 artikel des meergemelden stapelcontracts werd hier ge- arresteert en vastgestelteerstelijk dat den agent der Royale Borrouws sooveel doenlijk behoorlyke lijsten sal tragten te becomen van alle schepen en coopluyden, die eenige stapel waren uyt eenige havens van Schotland sullen komen te ver voeren na eenige andere havens der Geünieerde Provintiën dan ter stapelplaats, van welke lijst off lijsten jaarlijks een authen- tijcke copie, des gerequireertovergesonden sal werden aan de heeren van de regeringe der stadt Vere; ten tweeden dat den Heer Conservateur off sijn depute soo eenige van de gemelde schippers off koopluyden ter stapelplaats mogten komen bin nen een halff jaar tijdt na het oversenden der gemelde lijst off lijsten, sal geobligeert wesen deselve te conveniëren en betrecken voor desselfs court ter stapelplaats om na exegentie van saeken met alle rigeur over haar 2) gepleegde contraventie gestraft te werdenten derden dat den Heer Conservateur off sijn depute na verloop der gemelde ses maanden sal gehouden sijn aen den president der vergaderinge van de Royale 3) Koopsteden over te senden de lijst ofte lijsten van al sulke contraventeurs en overtreders, die ter stapelplaats hunne ge- meriteerde straffe ter oorsake van haar 4) agterblyven ofte andersints niet hebben becomen, omme vervolgens door den agent der gemelde Royale Borrouws 6) voor haere G) com petente regters in Schotlandt vervolgt en betrocken te werden ten eynde sy hun verdiende straff na rigeur der wetten, dien- Vgl. 1702 artt. 6, 8, 9. 2) 1780: kunne. 3) 1780: Koniuglyke. 4) 1780 hun. s) 1780 Koniuglyke Koopstedcu. 6) 1780hunne.

Archief | 1905 | | pagina 198