163 aangaande gemaackt, mogten ontfangen, van alle welke proceduren, sententiën en opgevolgde executiën, soo van des Heer Conservateurs court als der regtbanken in Scbotlant, regulier alle half jaar rekenschap en bewijs sal gegeven wor den aan de heeren burgemeesters en regeerders 2) der gemelde 3) stadt Vere; en eyndeling 4) dat bovendien mede van de voor noemde schippersdie liet meergemelde stapelcontract hebben overtreden, sal werden affgevordert een beëedigde verklaringe, voor wiens rekening de stapelgoederen, by hun in eenige ha vens in de Yereenigde jSTederlanden buy ten de stapelplaats ontladen, ingescheept sijn, wat cognossementen, secrete ordres onder de hand dienaangaende van de bevragters soude mogen hebben ontfangen 5), om vervolgens tegen de schuldige voor(t) te procederen in manieren voorschreven. Ende om het volbren gen van dit artikel te faciliteren en bevorderensal den Heer Conservateur ofte synen depute houden een exact register van alle Schotse schepen, die ter stapelplaats komen, tsy met stapelwaaren ofte andere goederen, alsmede van de namen der schippers en coopluyden, mitsgaders uyt wat havens sy afgevaaren sijn. 7. 6) Gelijk mede tot nader explicatie en verklaringe van het 3e artikel, begrepen in de ampliatie ofte separate arti kelen van het stapelcontract van den jaere 1697 7), op de iterative instantiën en kragtige vertoogen van den jegenwoor- digen Heer Conservateur wert verstaan, dat onder het potloot ook sal wesen begrepen loot, als van een en deselve aloy en natuyr sijnde, en 8) maer abusivelijk geommitteert is daarby te voegen, en dien volgende dat hetselve 9) onder de 1780mogen. 2) 1780aau de regeeringe. 3) Het HS. heeft dit woord tweemaal; 1780: meergemelde. 4) 1780: eindelijk. 5) 1780ontfangen hebben. Vgl. de noot op het Contract van 1697 art. 3. 1780 Gelijk almede tot nader explicatie en ampliatie van het derde artikel en de verklaringe van tzelve, begrepen in de separate artikelen. s) Het Contract van 1780 voegt hier intoen. 9) 1780geomitteerd is in het derde der zoeven gemelde artikelen te brengenen dat dienvolgende ook het lood.

Archief | 1905 | | pagina 199