XXI zoek naar de eerste omwalling en omgeving der stad Middel burg door P. K. Dommisse; alsmede (uit het fonds-Yerbrugge) Proeve van eene lijst, bevattende de vroegere namen der huizen in Middelburg door M. Eokker. liet Genootschap trad iD betrekking tot ruiling van wederzijdsche uitgaven met de '/Analecta Bollandiana". De Rijkscommissie tot het opmaken en uitgeven van een inventaris en eene beschrijving van de Nederlandsche monu menten van geschiedenis en kunst verzocht de toezending van een exemplaar van de Zelandia illustrata door Lantskeer en Nagtglas in ruil voor de geregelde toezending harer jaar verslagen. Eindelijk kan ik vermeldendat aan den concierge N. School meester eene verhooging zijner jaarwedden met f 80,werd toegekend voor behoefte aan hulp en meerdere onderhouds kosten in verband met de inrichting van de bovenverdieping tot museum. Plem werd tevens toegezegd de helft van wat de entreegelden mochten opbrengen boven het cijfer van 535, welke som in 1904 werd ontvangen. Mij rest de aangename, tevens weemoedige taak U, Dr. J. G. Yogler, onzen aftredenden Yoorzitter, dank te zeggen voor de zeer uitnemende wijzewaarop Gij in het afgelóopen lustrum de belangen van het Genootschap behartigd hebt en Uwe beste gaven daarvoor beschikbaar hebt gesteld. Het is wellicht eene wijze, doch in omstandigheden als deze, eene harde bepaling, welke de herkiezing van den Yoorzitter ver biedt. Ware het niet zoo, Gij zoudt zonder twijfel naar het eenparige oordeel van deze vergadering de aangewezen persoon zijn om ons te blijven leiden. Wees dan ook overtuigd, dat het woord van welverdiende, welgemeende hulde, dat ik U

Archief | 1905 | | pagina 19