167 7. Stapelcontract van 174-8. 1. Eerstelijk dat het stapelcontract met de seperate arti culen van dien, beyden op den 25en December 1697nieuwen stijlgesloten tusschen de heeren balliuwburgermeesters schepenen en raden der stadt Yeere ter eenre en de Royale Borrouws van Schotlandt ter andere zyde, voor sooveel het- selve by het contract van prolongatie en ampliatie, op den 24-en October 1736 gesloten, niet en is gederogeertgeworden gelijk mede het even gemelte contract van den 24en October 1736 in hun vol vigeur en kragt sonder eenige veranderingen sullen bly venen dat dien volgende dezelve in alle hunne deelen en articulen sullen werden agtervolgt en standt grypen. 2. x) Ten anderen werd mutuëlijk geaccordeert en ver klaart dat de continuatie van de Schotse stapel tot Camp- vcre voor den tijt van eenentwintig jaeren nae de expiratie vant jegenswoordig subsisterende contract van prolongatie en ampliatie van den jaere 1736, dat wesen sal den 25on De cember 1760, vast en daerna voor sooveel langer tijt van jaeren dueren sal, als de gemelte Koninklyke Koopsteden en de heeren balliuwburgemeestersschepenen en raden der voorschreve stadt met den anderen alsdan sullen accordeeren en goetvinden, werdende voorts by de magistraat der stadt Vere aengenomen om te sullen effectueerendat by de Heeren Staten van Zeelandt het voornoemde stapelcontract van den jaere 1736 en dese nopens de verdere prolongatie werden ge- approbeert en geratificeert, soo en als hetselve by Syne Ko- ninklyke Majesteyt van Groot-Brittaniën sal werden geappro- beert en geconfirmeert. 3. Eyndelijk beloven de gemelte heeren gedeputeerdens in den naem en van wegens de heeren hare principalen weder zijds alle de articulenbegrepen soo in het meergemelte stapel contract van den jaere 1697 als int vernieuwde contract van Vgl. 1736 art. 16. 2) Het IIS. voegt hier iutusschen,,

Archief | 1905 | | pagina 203