168 ampliatie en prolongatie van den jaere 1736 en dit contract van prolongatievast en onverbreekelijk in alle derselver poinc- ten en leden heyliglijk te sullen naekomen en volbrengen om door die weg het voornoemde stapelcontract, de ampliatiën en prolongatiënsooveel als doenelijk is, eeuwigduerende te maeken. 8. Stapelcontract van 1780. 1. Dat het tegenwoordig nog subsisteerend stapelcontract met de separate artikelen van dien, beiden op den 25ou De cember 1697 nieuwen stijl, zo en in dier voegen als by thoofd dezes int breede is genarreerd, gesloten, geappro- beerd en geratificeerd, zal blyven in zynen vollen kragt en vigeur, en dus hetzelve in alle zyne leden zal stand grypen en achtervolgd werden zonder eenige de minste alteratie uitgenomen in zodanige zaken, waaromtrent by en in dit jegenwoordig contract van prolongatie, continuatie, ampliatie, interpretatie en elucidatie eenige verandering, applicabel op de tegenwoordige tyden, uit kragte van de 31c en 38u arti kelen van het bovengemeld stapelcontract zoude mogen worden gemaakt, wordende hiermede alle de zederd dien tijd succes- si velijk gesloten contracten, namentlijk van den 2on Augustus 1702, 24cn December 1718, 24,:n October 1736 en laatstelijk van 7CB December 1748 gehouden voor geannulleerd en ver nietigd, voor zoverre dezelve by dezen niet worden gereno veerd of gereclameerd. 2. Ten tweeden wordt tot interpretatie van het laatste gedeelte des eersten lids van het derde artikel van tgemelde stapelcontract en om int vervolg allen misverstand voor te komen by dezen verklaard, dat byaldien een of meer inwoon- dersaanhoorende of eenigerwyze dependeerende aan de stapel- courtuit kragte van tzelve mogten willen doen eenigen burgerstijl, neeringe of hanteeringe, geene notoire incompa- tibiliteit met de vrydommen, aan de Schotse natie vergund,

Archief | 1905 | | pagina 204