170 de zaak of zaaken in verschil absolut aan hun verblyven, zullen dezelve niettemin die zaaken voor hun naar den ge- woonen stijl en practyke doen voldingen by termynen van agt tot agt dagen, zo derzelver constitutie zulks maar eenigzints toelaat, en vervolgens op de dingtaalen met de daartoe ge- hoorende verificatiën en bewyzen onder behoorlijken inventaris aan hun over te brengen, daarin met assumtie van eenen ze venden vrederechter, by meerderheid van stemmen te verkiezen mogen decideeren en vonnisse vellen, zullende het echter den- geenen, welke zich door zo eene decisie of vonnis bezwaard mogt reekenen, volkomen vrystaan daarvan te komen in re- auditie voor den gerechte dezer stad, mits de verklaaringe daaromtrent binnen agt en de overbrenginge uitterlijk binnen veertien dagen na de decisie geschiede, welk gerechte alsdan de zaak veertien dagen, nadat dezelve voor hun in staat van wyzen gebragt zal zijnin presentie en ten overstaan van den Heer CJon- servateur of zynen gedeputeerden completelyk mogen decideeren. 4 1702 art. 2. 5. Omtrent het zevende artikel is overeengekomen, dat de regeeringe by continuatie zal leggen en onderhouden een ton en waaktonnetje op de rif kens van den Banjaard, zo en in dier voegen als by contract van den len November 1771 met den Conservator-depute Stuart is gestipuleerdtwelk zal bly- ven duurenzolang de tegenwoordige prolongatie zal stand grypen. En ingevalle eenige questie over lootsgelden of andere diergelyke zeezaken, de Schotse natie concerneerendemogten voorvallen en ter decisie gebragt worden aan het collegie vant zeerechtzal de Heer Conservateur of Zijn Eddepute aldaar sessie worden gegeven agter den presideerenden heer, en hy alsdan een decisive stemme hebben evenals de andere leden. 6. Ten opzigte van het agtste artikel is geaccordeerd, dat ingevalle eenige schepen van de Schotse natie mogten worden genoodzaakt om tot het maaken der vereisclite ruimte in de haven te haaien door de brugge in het dokdezelve alsdan vry en exemt zullen zijn van de betaalinge van het dokgeld

Archief | 1905 | | pagina 206