VIII De HH. M. Eokker en Dr. H. Japikse, die de volstrekte meerderheid der stemmen erlangden, lieten zich die keuze wel gevallen. De wintervergaderingen hadden elke maand geregeld plaats, behoudens eene enkele verschikking van den datum door onvoorziene omstandigheden. De vergaderingen werden bezocht door ten hoogste 29 en ten laagste 17, gemiddeld door 25 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 26, 16 en 21. De October-vergadering was, als gewoonlijk, gewijd aan be richten en mededeelingen. Buitendien werd door den Voorzitter eene voordracht gehouden naar aanleiding van eene lijst van leerlingen van het Middelburgscke gymnasium van 1629 tot 1904. De spreker verklaarde zich bereid eene bewerking dier lijst voor het Archief af te staan. In de November-vergadering vervulde de heer Dr. B. van der Laan de leesbeurt door eene beantwoording der vraag //Kan het eene element in het andere omgezet worden?" In December hield de heer E. Besse eene voordracht over //De geschiedenis onzer staatsinstellingen." De J an uar i- vergadering was gewijd aan eene lezing van den heer C. D. A. Zimmermann: //Iets uit de experimenteele psy chologie." In Eebruari gaf de heer Dr. E. Wiersum ofschoon daartoe wegens zijne verhuizing naar Botterdam niet meer verplicht eene lezing ten beste over //De oudste geschiedenis van den polder Walcheren", welke door hem ter plaatsing in het Archief werd afgestaan. In Maart had de heer Dr. A. H. Kan tot onderwerp ge kozen //De opgravingen op Creta". In alle vergaderingen werd over de ingekomen boeken ver slag uitgebracht door den heer Dr. J. G. Vogler; in enkele werden de aanwinsten der verzamelingen door de conservatoren toegelicht. Daar Dr. J. C. de Man wegens zijne hooge jaren

Archief | 1905 | | pagina 6