37 991 dozijns ellens Schotse pl 4 smaltonne gezoute salm waert 80 gl 't verhoogde derde aff voor voering :s dubbelt geroete convoy 49.11.— f 89 3. 9 1.12.—.16.— 17. 1.— 89.19. 9 f 68. 4.— 183.17. 3 7.— f 61. 4 f 130. 8.— Na alzoo in 'tkort de geschiedenis van den Schotschen stapel te Dordrecht beschreven te hebben, volge hier nog een enkel woord over de hierachter medegedeelde stukken. Yerscheidene hunner zijn reeds vroeger gedrukt. Dit geldt in het bijzonder van het concordaat zelf en de daarbij behoorende stukken; zij werden door Van de Wall in zijne Handvesten van Dordrecht opgenomenin onze uitgave hebben we de onnauwkeurigheden der afschrijving genoteerd. Van het concept-concordaat hebben we slechts dat afgedrukt, wat met het definitieve verschilt, en voorts naar de artikelen verwezen. Waar 't pas gaf, is ook in het definitieve contract verwezen naar dat, in 1612 door Vere met de Schotten gesloten. Ook het besluit Ier Staten van Holland dd. 1669 Februari 23 is reeds vroeger in de Resolution dier Staten gedrukt. Daarentegen waren de Rssululiën van den Oudraad alle on gedrukt; wel maakte Van de Wall in zijne toelichting op het concordaat er gebruik van. Evenmin hebben de stukken uit het door ons gebruikte Copieboek ooit het licht gezien. Daar hiervan de minuten niet meer bestaan, kunnen we niet beoordeelen, in hoeverre de afschriften juist zijn; alleen kun nen we vaststellen, dat de afschrijver hier en daar wel eens iets vergeten heeft, of een woord niet kon lezen. Voor het gemaklijke overzicht zijn de stukken in tijdsorde medege deeld.

Archief | 1905 | | pagina 73