38 I. Ontwerp-concordaat met de commissarissen der Scliotsclie court. 2) Proëmium. Allen dengenen etc., mutatis mutandis, als met d'Engelschen is gehandelt. 1. Concordaat artt. 1 en 2. 2. Concordaat art. 50. 3. Concordaat art. 3. 4~). De kerck behoorlijk voorsien met alle gereetschappen en andere nootwendigheden, dienstigh totte regte ordre en behoorlyke vaststellingli van de godsdienst en het exerceeren der Gereformeerde religie volgens de leere, dienst en disci pline, beleden, gepractiseert en by de wett gestabilieert in het koningrijk van Schotlandt, gelijk mede een bequaem kerk- hoff, waerinne, behalven het ruim der voornoemde kerke, gereserveert tot begravinge van soodanige, als den Heer Con servator ofte synen gedeputeerde goet dunken sal, d'overledenen van die natie begraven mogen werden, en geene andere als met consent, eerst geobtineert van den Heer Conservator ofte synen gedeputeerde; sullende de kerck en kerkkofï in be hoorlyke reparatie gehouden moeten werden tot costen van de stadt, alsmede ongehouden te wezen eenige grondtregt, die sy pretendeeren binnen off buyten de kerkte betalen van be- graafFnis, ende ons dooden te begraven voor off na de middagh off in de naght, sonder eenige boeten daervoor te geven, ende dat naer ons welgevallen. 53). Den predicant, voorsanger en coster ten dienste des voorschreven stapel kerke volgens hunne respective beroepen, welke predicant, wettelijk geadmitteert sijnde, voor jaerlijxs tractement van de stadt toegevoegt sal werden boven ende behalven sijn jaerlijxs incomen van den stapel-societeyt soo veel, als den Heer Conservator en magistraat der stadt goet sullen 1Copieboelc (Inv. 2 hoofdst. II 110. 3) blz. 110 vlg. 2) In margine staatvolgens Jt 7e met d'Engelse. Vgl. Concordaat art. 4. 3) In margine staat: geroyeert.

Archief | 1905 | | pagina 74