40 geval en anders niet aan de stadsmagistraet te appelleeren; ende indien iemandt van de Schotse natie sigh insgelijxs by sententie en decreeten van den magistraat en regters der stadt gegraveert bevondt, dat liet hem alsdan geoorloft sal sijn, daervan te appelleeren omisso medio aen den Hoogen Rade van Hollandt soo vryelijkals iemandt van de stadsburgers. Zy mede besorgtdat tot geenen tyde eenige diffinitive sen tentie in eenige saeken uytgesproken werde tegens iemandt van de Schotse natie in eenigh hoff off regtbank van de stadt; sonder dat den Heer Conservator ofte synen gedeputeerde te- genwoordigh sy. 29. Concordaat art. 36. 30. Concordaat art. 37. 31. Concordaat art. 38. 321). Dat niemandt van de Schotsen stapel onderworpen sal sijn eenigh arrest op hunne personen off goederen, ap- prehentie off gevangenisse ter instantie van eenigh innewoonder off vreemdelinghpretendeerende eenige actie tegens deselve, sonder alvooren daertoe approbatie vercregen te hebben van den Heer Conservator ofte syne gedeputeerde. 33"2). Dat de goederen en middelen van alle persoonen, tot de Schotse stapel behoorigh, exempt en vry gehouden zullen werden van alle confiscatiën in alle crimineele saeken, al waer het crimen laese mayestatis tegen desen staedt. 343). Tndien iemandt van de Schotse natie door onse lasi. geapprehendeert werdt in casu injurie, non ex officio en for- meele accusatie van den regter in die saecke, dog door beschul- diginge van een ander, soo sal den magistraet den aenbrenger ofte diegeenendie de apprehensie versoght heeftdoen appre- hendeerenom byde in defensie gehouden te werdentotdat b In margine staatte stellen conform het 24 art., met d'Engelse op- gerigtmutatis mutandis. Vgl. Concordaat art. 39. 2) In margine staatte stollen conform het 26 art. met d'Engelsemutatis mutandis. Vgl. Concordaat art. 40. 3) In margine staatte dresseeren volgens het 25 articul met d'Engelschcn. Vgl. Concordaat art. 41.

Archief | 1905 | | pagina 76