41 claerlyken blijckt, wie dat schuit heeftindien den beschul digde schuldigh bevonden werdtdat die alsdan gestraft werde naer uieriten van het delictdogh indien den aenbrenger schul digh gekent wert, soo sal de beschuldigde weder vrvgelaten en vergoedingh gedaen werden over de geledene injuriën nevens de costen en schaedenen den aanbrenger sal gestraft werden secundum legem talionis, in soodanige saeken geordonneert. 351). Geen brieven van protexie sullen geven ofte ver gunnen aen een burger off vreemdeliugh binnen de stadt en jurisdictie van dien, deugdelijk schuldigh sijnde aen imant van de stapel en sociëtijdt. 36-) Dat in cas eenige articulen ofte poincten nootsae- kelijk bevonden sullen werden tot voordeel en benefitie van de stapel, behalveu 'tgene hierinne gespecificeerd! staedt, dat d'stadsmagistraten op de openinge, haer daervan gedaan, in reeden en billikheyt die sullen toestaen en plaetse doen grypen by maniere van ampliatie. 373). Dat jaerlijcs eens, tot seekereti bestemden tijdt, alle de voorverhaelde articulen opentlijk duydelijk en verstaan baar in het byweesen van den Heer Conservator ofte synen gedeputeerde ende de magistrateudaertoe gedeputeerd!, voor gelezen zullen werden aen alle persoonen, die iets te doen hebben met den Schotsen stapel, en particulierlyken aan craenmeester, waegmeestersarbyders en alle andere, daerinne geraekttot behoorlyke en puuctueele observantie van de voorgeroerde articulen. 38. Concordaat art. 45. 39. Concordaat art. 49. 404). Hier nog te stellen 't gesublineerde van 't 55 art. 1) In margine staat: te dressceren conform het 22 art. met d'Engelse. Vgl. Concordaat art. 42. 2) In margine staatte dre-sseeren conform 't 5S art. met d'Engelse mutatis mutandis. Vgl. Concordaat art. 43. 3) In margine staat: te dresseeren naer het 45 art., met d'Eugelsche gestelt, met uytlatinge van 't gesublimeerde. Vgl. Concordaat art. 44. 4) Vgl. Concordaat art. 48.

Archief | 1905 | | pagina 77