met d'Engelschenmits stellende dese stadt in plaetse van onse stadt, en voegende daerin 21 jaerentenwaere naer expiratie van tien jaeren de voornoemde heeren van Dordregt haer buyten vermoeden te veel belast mogten vinden ende mer- kelyke redenen hebben, om voor den voorschreven verderen tijdt geëxcuseert te wesen den innehouden van de bovenstaende ar- ticulen te presteren, in welk geval hetselve vry sal staen haer daervan absoluyt te desgageeren, mits hetselve ses maenden te vooren aan die van de voornoemde Schotschen stapel be hoorlijk bekent maekende. II. Definitief concordaat, gesloten tusschen Dordrecht en de Schotsche court l). Allen dengenen, van wat staet ofte conditie die sijn, die dese tegenwoordige sullen sien ofte liooren leesenWij bor- germeester ende outraden der stadt Dordrecht doen te weten ende certificeren, dat wij door onse gedeputeerden, d'Heeren Johan ELyllingh, regerende borgermeesterAdriaen van Blijenbürch, heer van Naeltwijck, Jacob van Beveren heer van Swijndrecht, Cornelis de Witt, ruwaert van den lande van Putte, outborgermeestersalsmede d1 Heeren Dirck Damhert, Alewijn van Halewijn, Johan de Witt, Joiian van Neurenburch, Nicolaes Stoop, Pompeus Berck, Cor nelis Pompe van Meerdervoort heer van Hendrick-Iden- ambacht, Willem Langiily ende Crispijn van Outgaerden uytten outrade, mitsgaders d'Heeren mr. Nicolaes Yivien ende Arent Muys van Holy, onsen raetpeusionaris ende secretaris respectivehebben doen tracteren met de Ed. Heeren Walter Choislie oee Darroy, Alexander Sandelands, borgermeesters van Edemburch, ende Patrick Threeplant provoost van Perth, gecommitteerde van de Conincklijcke steden van Schotlant, nevens d'Heer William Davidson, Gemeentearchief luv. 3 hoofdst. 1 no. 284, gedrukt hij Van de Wat.l Handvesten III hl 18061823.

Archief | 1905 | | pagina 78