43 Ridder-Baronet etc., resident van Sijn Majesteyt van Groot- Brittanniën ende Conservator van de privilegiën van de Schotscbe natie in dese Nederlanden, versien met speciale ende volcomen autborisatiedoor commissie van de voorseide Co- niticklijcke Schotscbe steden verleent, ende opgevolchte ap probatie van Sijne hoochgemelte Oonincklijcke Majesteyt van Groot-Brittanniën becbracbticbt waervan bet contenu int eynde van desen instrumente van woorde te woorde is geïn- sereert, aengaende seeckere ordonnantiën ende statuten, dien- sticb ende van nooden tot de trafijcque ende commercie, mitsgaders residentie van de Schotscbe stapel-court binnen dese stadtende dat wij dienthalven oock volcomentlijck veraccor deert ende verdragen sijn op de forme ende maniere2)be grepen in de volgende articulen, ende daeromme hebben wij aen de voorscreven Schotscbe stapelondersaten van den hoochts- gemelden Coninck van Groot-Brittanniën, die nu ofte hier- naermaels persoonlijck binnen dese stadt sullen resideren ende bandelen, gegunt, gegeven ende belooft, tgene biernaer volcbt. 1. In den eersten is onderlingh veraccordeert ende belo ven wij, borgermeester ende regeerders der stadt Dordrecht, dat tot beboudenisse ende hantbavingb van de naerdere aliantie en vruntschap, dewelcke alsnu door de Goddelijcke providen tie gemaeckt is tusscben d'aldcrdoorluchtichste Majesteyt van Groot-Brittanniën etc. ende de Hoocli Mogende Iieeren Staten Generael der Yereenichde 3) Nederlanden, ende bet langduy- ricb genieten der soete vruchten van soo geluckigen vrede wij in alle dingen naer ons vermogen op alle wettelijcke voor vallen serieuselij ck sullen geven een vaerdige en reale demon stratie van onse oprechte genegentheyt tot Sijn Majesteyts Conincklijck persoon, authoriteyt en gouvernement en van onse continuele inclinatie tot bet welvaren eu tranquiliteyt van Sijne Majesteits coninghrijcken 4) en dominiën, en parti- culierlijcken met opmerckingb, streckende tot d'eere van Sijn v. d. W.bekrachticht. 2) v. d. w.maniere. 3) v. d. W. Vereeuigde. v. d. W. coninckrycken.

Archief | 1905 | | pagina 79