44 overout coninghrijck van Schothlant, mittsgaders reputatie en intrest van alle Sijn Majesteits goede onderdanen aldaer, conform de voorscreven articulen van vredeonlanghs op gericht 2) ende gesloten. 2. Gelijck 3) wij oock fallen tijde hiernaermaels sullen ver bieden, beletten ende verhinderen het coopen ende vercoopen van alderhande amonitie van oorloge, wapenen, offensieff off defensiff4), aen ofte door eenige fugitiven, rebellen, vvanden ofte andere gedisaffectioneerde tot Sijn Conincklijcke Majes teits intrest, alsmede het drucken en publiceren van alle se- ditieuse boecken en pasquillen, omme deselve uyt dese stadt ofte eenige plaetsen onder de jurisdictie van dien gescheept ofte vervoert te werden nae eenige van Sijue Majesteyts co- ninchrycken off dominiën ende bij son derlij ck nae Sijn Ma jesteyts coninchrijck van Schotlant, maer ter contrarie naer- dat sulcx den Heer Conservator ontdeckt en door denselven heer aen ons kennisse gegeven sal sijnwij alsdan t'selve sulien beletten ende verhinderen, mitsgaders oock naer ge- legentheyt doen straffen alle soodanige persoonen, die liaer binnen dese stadt ofte de j urisdictie van dienin voege als- voren mochten comen te verloopenen dat alle soodanige amonitie van oorlogh offensiff6) olf defensiffe 7) wapenen en seditieuse boecken sullen werden geconflsqueert. 3 8). Verders beloven wij aen die van de Schotsche stapel te gunnen ,J) ende verleenen openbaer geloove, verseeckeringe en vrijgeleyde, in behoorlijcke forme gepasseer. ten behoeve van den Heer Conservator en alle andere behoorende off depen- derende tot en aen denselven stapeldat sij in persoonen met10) hare respective familiën en goederen vrijelijck ende gerustelijck 1) v. d. W.onlangs. 2) v. d. W.opgerecht. s) Het Ontwerp heeltTen welcken eyude. 4) v. D. W.defensieff. 5j v. D. W. Sijne. 6) v. D. W.offensiffe. v. D. W.dillensiffe. s) Vgl. 1612 art. 27. v. d. W.vergunnen. ,n) v. d. W. persoon en met.

Archief | 1905 | | pagina 80