45 sullen mogen bewoonen l)handelen ende traficqueren binnen deze stadt en jurisdictie van dien voor soo veel jaren, als hiernaer sal werden gespecificeertende bijaldien eenige bin nen- off buytenlantse oorlogen, dat Godt verhoede, quamen te ontstaensulc dat die van de voorschreven stapel in vrijheyt ende gerusticheyt haer commertie en trafhcque niet conden oeffenen, dat deselve alsdan vrijelijck hare persoonenfamiliën en goederen sullen mogen vervoeren naer alsulcke plaetsen, als sij geraetsaein sullen vindenwelcken 2) volgende wij ge houden sullen sijn haer tot derselver redelijcke costen te ver- sorgen van soodauige schepen, boeyers 3), booten ende andere gerielïlijckheden 4), als tot haer beste en veylichste overvoeringh noodich5) bevonden sal werdenalsmede dat wij al diegeen die onder de voorschreven stapel resorterenin cas van eenich opcomende oorlogh, dat Godt verhoede, ses maenden tijt sullen gevennaer een voorgaende gedane waerschouwingeom haer effecten te verhandelen, haer schulden in te manen, als mede te betalen t' geen sij alsdan schuldich souden mogen sijn aen eenige inwoonders alhier. 4 7). Ten vierden hebben wij die van de gemelde Schotsohe stapel-court geconsenteert een bequame ende welgelegene kercke genaemts), omme daerinne te doen exer citie van de Christelijcke gereformeerde religie volgens de leere, dienst ende discipline, beleden, gepractiseert ende bij de weth int coninckrijck van Schotland gestabilieertwelcke kercke in bekoorlijcke reparatie sonder coslen van die van de voorschreven Schotsche stapel tot derselver contentement sal wer den gehouden; waerinne wij henluyden oock vergunnen volcomen vrijdom van sepulture ende Christelijcke begraeffenisse van hare dooden, tot wat tijde sij sulcx begeereu souden te doen, ende dat de voorschreven kercke ende het kerckhoff van dien v. d. W.bewonen. 3) v. d. W.welcke. 3) v, d. W.roeyers. 4) v. d. W.geriefflijcheden. s) v. d. W.noodich. 6) v. d. W. gedaene. 7) Vgl. 1612 art. 2. s) Niet ingevuld in het HS.

Archief | 1905 | | pagina 81