46 niet en sal werden gecmployeert tot begravinge van eenige andere persoonen, sonder voorgaende consent van den Heere Conservator. 5. Wij consenteren oock bij desendat die van de Schotsche stapel soodanich doctor medicus, mr. barbier en apoteecquer sullen mogen aennemen ende tot haer dienst gebruyclten als deselve goet vinden, sonder becroon van iemant; ende dat den voorschreven medicusbarbierende apoteecquer mede sullen geniten 2) alle soodanige immuniteyten en privilegiënals door recht off costume de doctors, barbiers ende apoteecquers woonachticlioff practiserende 3) binnen deze stadttoebehoort sullende alle andere doctors, barbiers en apotheecquers binnen dese stadt mede toegelaten werden vrijelijck te practiseren onder alsulcke van de Schotsche stapel en natie, als daerinne resideren. 6. Ende naerdien noodich wesen sal, dat de voorscreven Schotsche stapel-courte werden versien ende gedient van ge trouwe ende bequame boden, officieren ende dienaers, mits gaders maeckelaers, alsmede wegers ende meters, sullen wij neffens den voorschreven Heere Conservator daertoe soo veel ende soodanige eerlijcke personen, soo uyt de Schotsche natie als ingesetenen dezer stadt, aanstellen, als bij dezelve geoordeelt sal worden te behooren, alle doende den behoorlijcken eedt soo aen de stadt als den Heere Conservator. 7. Sullen oock besorgen een bequaem woonhuys voor den Heere Conservator, met sijne gedeputeerde, alsmede voor den thesaurier 4), secretaris ofte clerck, mitsgaders voor den pre dicant, in welcke huysen den Heere Conservator ofte sijne gedeputeerde naer hun believen sullen mogen conventie ende vergaderingen beroepen en houden pro re nata van cooplieden factoors, schippers, zeelieden, suppoosten en alle andere lie- Het Ontwerpheeft hier en elders in het artikelchirurgijn. 2) v. n. W.genieten. 3) v. d. W.practiseerende. 4) Dit woord ontbreekt in het Ontwerp.

Archief | 1905 | | pagina 82