49 13 Wij belooven oock ten behoeve van die van de Schotscke stapel t'dispiciëren ende t'appropriëren een genuch- lijcke plaetse binnen ofte ontrent dese stadt tot derselver licha- melijcke oeffeninge, tijtverdrijff ende vermaeck, alsmede2) een bequame plaetse voor de cooplieden ende factooren om haer schape vellenhuyden off andere warendie in staet mochten sijn om door water ofte andersins beschadicht te werden, te droogen ende te verluchten. 14. Belooven ende accorderen wij oock, dat wij des nachts goede ende suffisante wacht sullen doen houden op de straten ende specialijck, daer het meestendeel van de packhuysen van de voorschreven stapel-court sijn, alsmede te besorgen, dat de borgers ende andere haer sullen dragen vredelijck ende vrunt- lijck tegens de litmaten van de meergeseyde stapel-court. 15. Voorts beloven wij die van de voornoemde Schotsche stapel-court, dat wy de balance ofte het instrument omme te wegen binnen onse stadt sullen maecken ende houden volgens de forme ende coustuyme van het gewichte ende balance der stadt Amsterdam, ende dat het loon voor het wegen van alle de goederen ende coopmanschappen als oock voor }t gebruyck van de respective cranen sal gestelt werden volgens een leijste daervan met advijs van den Heere Conservator te maecken, bin nen een maent naerdat de voorschreven Schotsche stapel-court alhier hare residentie sal hebben genomen. 16. Dat ider coopman ofte factoor de vrijheijt sal hebben eenen vrijman ofte arbeijder naer haer believen te mogen hebben ende nemen. 17Ende sullen de coopluyden van den voorschreven stapel ofte hare factoors binnen dese stadt niet anders mogen vercoopen als bij het gros, soo in laeckenen, baeijen, carsaeijen ende andere wa ren etc., sonder t'selve in t kleijn met de elle te mogen uijtslijten. 183). Verder beloven wij, voor soo veel in ons is, alle Vgl. 1612 art. 20. Dit woord eu de volgende van dit artikel komen in liet Ontwerp voor achter het artikel 15 overeenkomende met art. 21. 3) Vgl. 1612 art. 24. Archief 1905 4

Archief | 1905 | | pagina 85