50 mogelijcke devoiren aen te wenden, soo bij de Heeren Stater van Hollant ende West-Yrieslant als vervolgens oock ter Ge neraliteijt, ten eijnde de stapelgoederen, van Scbotlant her waerts over comende, tfeenemaal bevrijt mogen werden van dej betalinge van convoijgelt, op het exempel van de goederen, die aen de Marchants Avonturiers van de Engelsche natie werden gesonden ende geaddresseertals sijnde de voorschreven Schotscke stapel ende Engelsche societeyt van een ende deselve nature. Ende beloven wij insgelijcx, voor soo veel in onse macht iste preveniëren ende empescherendat in toecomende geene nieuwe lasten ofte impositiënonder wat naempretext off om wat oorsaecke hetselve oock souden mogen wezensullen worden gestelt ofte geconsenteert op de voorschreve stapelgoederen. 19. Gelijck wij mede belooven alle goede officiën ende de voiren aen te wendenten eynde het last- ende veijlgelt mits gaders d'impositiën ende belastinge, op het incomen van de Schotsche kolen alsmede op het Schots wit sout gesteltt'eene- maal affgeschaft mogen werden. 20 1). Hebben wijders vergunt ende vergunnen bij desen dat den Heer -) Conservator als oppermagistraetsijne gedepu teerde thesauriersecretaris ende clerckde predicant en mindere kerckelijcke officieren de conchergie een ofte 'meer, soo het noot zij den Heer Conservators collecteuren, sijne bodensergeanten ende beëdichde dienaren ende voort alle an dere leden van de voorschreven Schotsche stapel geduerende haer- lieder verblijff alhier met hare respective familiën verclaert ende gehouden sullen werden vrij van alle schattingencontributiën accijsen, imposten 3)impositiën ende taxatiën, hoedanick die soude 4) mogen sijn, bij dese stadt aireede opgestelt ofte die naermaels f') opgestelt ofte gelicht souden mogen werden, gelijck mede van soodanige gelden, die betaelt werden om bij avont de poorten uyt off in te gaen, van wachten en stadts- Vgl. 1612 artt. 16 en 18. s) v. d. W.Iieere. 3) Het Ontwerp voegt hier invan bier en wijn. 4) v. d. W.soutien. 5) v. d. w.alretle. 6) v. d. w.: namaels.

Archief | 1905 | | pagina 86