51 waakers te betalen, van optrecken l) ende van soldaten in hare hnysen te inepiartierenweleke vergunde vrijhedenhier voren gespecificeertoock sullen genoten werden bij de weduwen der voorgeroerde personen, soo lange sij weduwen blijven. 21. Gelijck wij mede vergunnen vrijheyt aen den Heer Conservator, sijne gedeputeerde, hooftofficieren en cooplieden omme te mogen visschen, schieten, jagen en vliegen in alle plaetsen onder de stadts jurisdictie 2). 22 3). Belooven ende vergunnen wijdat d'Heer Conser vator off sijne gedeputeerde de gevanckenisse van dese stadt naer sijn believen sal mogen gebruijckentoegerust met alle nootsaeckelijckhedendaertoe behoorich, in dewelcke den ge- ïnelten Heer Conservator ofte sijne gedeputeerde sal mogen doen opsluyteu alle schuldenaren mitsgaders 3) misdadigers ende quaetdoenders van de Schotsche stapel, die hij ooek weder sal mogen ontslaen naer sijn gelieftesonder imants becroonende sal den officier met sijne dienaers gehouden wesen, soo dick- maels als sulcx bij den gemelten Heer Conservator off sijn gedeputeerde sal werden versocht, te doen alle behoorlijcke assistentie. 23 4). Wij belooven oock bij desen goede sorge te dragen, dat successivelijck kundige ende ervarene lootsen aengestelt sullen werden omme de schepen, den stapel toebehoorendein ende uijt te lootsen ten tijde van storm, mist, ende duijster weer uijt ende in alsmede door de Kill 5), welckers loon met on- derlingh goetvinden van ons ende den Heer Conservator ofte sijne gedeputeerde sal werden gereguleert ende in een lijste gebrachtten eynde de betalinge daarnaer gedaen moge werden soo menichmael als deselve lootsen eenige schepen, den stapel toebehoorende, op het versoeck ende goetvinden van de coop lieden factoors ofte schippers in ofte uijt sullen hebben ge- De woorden„van optrecken" ontbreken in het Ontwerp. s) Het Ontwerp lascht hier het tweede gedeelte van art. 13 in. 3) Vgl. 1612 art. 19. 3) Dit woord ontbreekt in het Ontwerp. 4) Vgl. 1612 art. 3. 5) De zeven laatste woorden ontbreken in het Ontwerp.

Archief | 1905 | | pagina 87