58 Conservator ofte desselfs gedeputeerde geoordeelt werdt te moeten geschieden. £6. Ende ingevalle eenige schepen door contrarie-wint souden connen werden opgehouden in de Kille sonder deselve anders als door middel van treckpaerden te connen passeren, soo nemen wij mede in sulcken geval ende anders niet tot onsen coste de voorschreven paerden te bestellen. 27. Indien eenige goederen off waren schade ofte verlies quamen te lijden door onaghtsaemheijt, quaetwillicheyt off ver- suijm van de craenmeestersijne substituijten, dienaren ofte iemant anders, bij hem gebruijckt tot het Iaden ende ontladen der schepen, sullen de craenmeesters de schaden ende verliesen in dier voegen veroorsaekt, moeten goetdoen, tot welcke ver- goedingh wij deselve in cas van weijgeringe sullen houden. 28. Belooven wij ook t'allen tijden, opt versoeck van den Heer Conservator off sijn gedeputeerde, bij t Collegie ter Ad miraliteit op de Maze alle convenable ofiiciën ende devoiren aen te wenden, ten eynde bij 'tselve een oorloghschipvrij en liber, uytgerust moge werden, omme de schepen van den voorschreven stapel, die gereet souden mogen wesen om uijt te loopen, te convoijeren naer alle plaetsen binnen den rivire Forth ofte nae eenige andere plaetsen in het coninckrijck van Schotlant, ende aldaer den tij£ van veertien dagen op de schepen wachten omme die wederomme in salvo herwaerts te convoijeren. 29. Gelijck wij mede beloven goede devoiren aen te wenden bij de Heeren Staten-Generael, ten eijnde dat die van den voorschreven Schotschen stapel hare goederen niet geconllsqueert ofte verbeurt mogen werdenschoon genomen deselve door eenich misverstant ofte versuym 'tsij ten respecte van de quantiteijt ofte qualiteijt niet behoorlijck aengegeven mochten wesenmaer dat in sulcken geval den misdoender alleenlijck gestraft moge werden met de boete ofte verbeurte van tweemael sooveel, als v. d. w.hetzelve.

Archief | 1905 | | pagina 89