54 bevonden sal werden te kort aeugegeven ende betaelt te wesen boven soodanige pecuniële boeten als den lieer Conservator naer de qualiteyt van de misdaet oordeelen sal te behooren. 30 Indien eenicli schip ofte schepen ter zee gerooft. ofte genomen mochten werden door eenich inwoonder ofte imant anders, sich onthoudende onder de jurisdictie van dese stadt, sullen wij in dat cas gehouden sijn nae ons vermogen te be trachten, dat alsulcke schepen wedergegeven mogen werden mette geheele ladinge van dien, ofte dat daervoor gedaen. werde volle vergoediuge volgens de rechte weerde van deselve, ende de delinquanten doen straffennaer vereijsch van saecken maer ingevalle den misdadiger onder een ander jurisdictie mochte woonen, soo sullen wij door onsen pensionaris de we- dergevingh ende vergoedingh doen versoecken tot stadts 2) costen. 31. Haerenboven sullen wij oock op alle voorvallen, waer- inne iemant van de Sekotsche stapel voor het Hoff ter Ad- miraliteijt te doen mochten hebben, ofte geraeckt sijnde in eenige saecken off pleydoije, eijgentlijck behoorende en depen- derende aen het voornoemde Hoff, alle mogelijcke vlijt ende middelen aen wenden, ten eijnde het voorschreven Hoff ter Ad- miraliteijt denselven verleene goet, cort recht ende expeditie van justitie. 32. Vorder sal den Heer Conservator ofte sijn gedeputeerde volcomen ende vrijelijck genieten alsulcke exemtiën, immuni- teijten, privilegiën ende prerogativenals wettelijck ofte door coustuymen toebehooren het officie van Conservator, in soo volcomene 3) forma en maniere, als eenich voorgaende Heer Con servator gehadt ende genoten heeft, in alle voorvallen ende gelegenthedendese stadt aengaende 4). 33 5). Verders hebben wij ten versoecke van die van de Schotsche stapel voornoemt geaccordeertdat den Heere Con servator sonder beleth, verhindernisse off moeijenisse jurisdictie 1) Vgl. 1612 art. 21. 3) v. d. W.: stads. 3) v. d.W. volcomen 4) De drie laatste woorden ontbreken in het Ontwerp. 5) Vgl. 1612 art. 9.

Archief | 1905 | | pagina 90