57 verguntclat alle actenordonnantiëngegeven vonnissen statuyten ende decreten, in den Heer Conservators lioff ver leden, gelijck mede alle certification ende brieven van getuij- genisse, gegeven, verleden ende vergunt onder de liant van den Heer Conservator ofte sijne gedeputeerde ende Secretaris, met bet officie-zegel daeraen geannexeert off gehangen, in alle saecken gehouden ende geacht sullen werden soo bondich, Iegael en authentijcq tot alle intentiën en voorvallen van allerleij saecken civiel off crimineel, als eenige andere, gegeven ende vergunt door ons ofte eenich richter binnen dese stadt in saecken, eygentlijck tot derselver kennisse ofte judicature specterende. 37. Dat geen ingeboren borger deser stadt ofte eenich vremdelingh, woonende ofte sich onthoudende binnen dese stadt ofte de vrijheyt van dien, sal vermogen directelijck op Schot- lant te handelen in eenige goederen ofte coopmanschappen 1), aireede verclaert ofte die naermaels verclaert sullen werden stapelgoederen te sijnop pene dat de voorschreven goederen bij ons geconfisqueert- ende de voorschreven personen 2) naer exigen- tie van saecken gecorrigeert ende gestraft sullen werden. 38. Niemant van de Schotsche natie sal vrij borger van dese stadt gemaeckt mogen werden buy ten kennisse en consent van den Heer Conservator ofte sijne gedeputeerde. 39. Vergunnen wij oock, dat nimant3) van den voorschreven stapel in sijn persoon of goederen binnen dese stadt ofte jurisdictie van dien voor schuit ofte andere civile saecken ende waarop geen sententie en is gepasseert, sal worden gearresteert sonder voorweten ende consent van den Heer Conservator ofte sijne gedeputeerde, tensij dat hij fugïtijff is ofte merckelijck gesus- pecteert worde voorvluchtich 4) ende insolvent te sijnin welcken gevalle naer dfinsinuatie, daervan aen den Heer Conservator ofte gedeputeerde gedaenindien alsulcken persoon geen borge can stellen door een coopman van den voornoemden stapel off een v. D. W.koopmanschappen. 2) v. d. W.persooneu. j) y. d. w.; niemant. 4) v. d. w.voortvluchtich.

Archief | 1905 | | pagina 93