58 borger off ingeseten van dese stadt off anders suffisantelijck caveren, bij sal gearresteert en de in de gevanckenisse gehouden ende getracteert worden, gelijck onse borgers, tensij hij sijnen crediteur ofte crediteuren contentereende indien iemant ten Hove mandament optineerde op den persoon van iemand van den voorschreven stapel, sal hij in sulcken gevalle genieten alsulckeu recht, als de borgers van dese stadt in dien deele wert vergunt. 40. Indien het geviele 't welck Godt verhoededat iemant van de voorschreven stapel ofte hunne adherenten binnen dese stadt ofte jurisdictie van dien committeerde alsulcken delict, waerover hij capitalijck ofte aen den lijve gestraft moeste wordensoö en sullen sijne goederen daeromme ten ware in crimen laesae majestatis niet worden verbeurt off gehouden gecunfisqueert3) maer sullen deselve vrijgelaten worden aen sijne erffgenamen. Noch en sullen de goederen van sijne meesters ofte vrunden, in sijne ofte iemants anders banden gevonden wordendevoor eenige misdaetbij hem gedaen wat hetselve oock soude mogen wesen, al waer 't in crimen laesae majestatis, geconfisqueert werden, nemaer in vrijheyt gelaten werden aen sijne meesters ende de rechte eijgenaers van dien. Van gelijcken en sal oock geenen anderen persoon ende innocent in eenigerleij manieren gemolesteertofte gear resteert worden in persoon ofte goederen voor de misdaet ofte schuit van een ander noch verderals idereens 3) eijgen misdaet ofte schuit verdient ende vereijscht, tensij hij schuldich is in deselve crime ofte als borge sijnen persoon ofte goederen voor een ander heeft verbonden; alles nochtans op behagen ende 4) approbatie, als hiervoren in 't 33 articul gementioneert staet. 41. Indien iemant van den voorschreven stapel mochte werden geapprehendeert over eenige criminele saecken niet ex officio ofte bij formele accusatie van onsen officier, maer door infor matie ofte accusatie van iemant anders, sal in sulcken gevalle v. d. w. ofte. 3) v. d. w.geconfisqueert. 3) v. d. W*iedereeus. 4 v. d. W.en.

Archief | 1905 | | pagina 94