59 onsen officier gehouden wesen ten versoecke van den geappre- hendeerde den persoon, die de apprehensie versocht heeft, van stonden aen oock te apprehenderen ende in bewaringe te houden, totdat claer bewijs worde gedaen van het dilict, den eersten geapprehendeerde te laste geleyt; ofte bij faulte van dien sal denselven eerstgevangenen datelij ck ende sonder uijtstel worden ontslagen ende in vrijheyt gestelt, alles tot koste van den beschuldiger, die in sulcken cas oock gehouden sal sijn vergoedinge te doen aen den persoon, door sijne accusatie geapprehendeertvoor desselfs geledene injuriën, costen, schaden ende interesten naer gelegentheijt van de saecke. 4-2. Beloven ende verbinden wij ons van gelijcken, dat wij aen niemant, die eenige van de voorschreve stapel schul- dich is, ofte te seer met schulden beswaert sijnde, 't sij een van onse borgers off ingeseteneu ofte andere vremdelingen wie het soude mogen wesensullen vergunnen eenige protexie ofte brieven van respijt off cessie door ons voorschrijvens voor haer vorderen sullenmaer willen wijdat deselve ten reguarde van schulden, aen iemant van de voorschreven stapel origine- lijck behoorende, cesseren ende craeliteloos wesen sullen. 4-3. Beloven wij aen de voorschreven stapel, indien hiernaer goet ende noodich bevonden werdt, dat tot desen articulen eenige andere poincten werden geïnsereert ofte geannexeert, dat wijdaertoe versocht sijndesoo verre sullen verstaen als de gerechticheyt ende reden sal vereyschen. 44. Belooven wij jaerlijcx op eenen seeckeren dach in een bequame plaetse te sullen vergaderen alle de officieren ende publicque personendaer die van den voorschreven stapel eenich- sins mede te doen sullen hebben, te weten den craenmeester waechmeesterde cipiers ofte bewaerders van onse gevancke- nisse, wagenaers, schippers, slenaers en diergelijcke, ende voor deselve openbaerlijck doen oplesen ende verclaren alle ende iegelijcke de privilegiën van den voornoemden stapel, d'voor- v. d. w,vreemdelingen.

Archief | 1905 | | pagina 95