60 schreven officieren en de d' andere genoemde jDersonen haren dienst aengaende, ten eynde sij te beter mogen weten, waernaer hen te reguleren ende te gedragen tot prompte observantie van 'tgene haren dienst concerneert. 45. Ende bijaldien iemant, 't sij borger ofte inwoonder van dese stadt, 't sij oock iemant, van de voorschreven Sekotsche stapel dependerendevan hoedanigen qualiteijt off conditie die soude mogen wesen, bevonden mochte werden iets te hebben gedaen tegens dese concordaten ofte eenich poinct off clausule daerinne begrepensullen daeromme de voorschreven concordaten niet verstaen ofte gehouden werden gebroocken ofte gevioleert te sijn, maer sullen de contraventeurs daerover respectivelijck bij ons ende den voornoemden Heer Conservator ofte sijn gede puteerde volgens ordonnantiën ende statuten gestraft werden. 46 J). Geven ende accorderen wij voorts die van de voor schreven Schotsche stapel-courtdat iemant van hare ledematen, sonder bij testamente te hebben gedisponeert ende sulcx ab intestato comende te overlijden, in sulcken gevalle derselver boedels ende goederen sullen vervallen onder d"administratie van t lioff van den voorschreven Heere Conservator, sonder dat wij ofte de weescamer deser stede met deselve boedels ende goederen ons sullen bemoeijen ofte daerover eenige authoriteijt plegenwelckenvolgende wij de goodtshuysen ofte deaconiën s) deser stede oock geen last dragen ofte hebben sullen van de opvoedinge ofte alimentatie der kinderendie bevonden souden mogen werden in boedels, die niet genoechsaem ofte suffisant sijn omme deselve te alimenteren. 47. Gelijck oock wij ofte onse voorschreven goodtshuijzeu ende diaconiën geen last van alimentatie ofte andersins hebben sullen van eenige onvermogende ende personendie door cjuade fortune vervallen soude mogen sijn tot armoede ofte ongelc- gentheyt, soowel ten respecte van de voorschreven personen selfs als ten reguarde van hare kinderen, ende sulcx dat alle onvermogende ofte verlatene, soo meerderjarige als minder- l) Vgl. 1612 art. 26. -) v. d. W.sulx. 3) v. d. W. diaconiën.

Archief | 1905 | | pagina 96