61 jarige, jonge ofte oude personen, in wat voor geval 'tselve soude mogen wesen, sullen sijn ende blijven ten laste van de voorschreven stapel-court. 48. Is voorts geaccordeert ende besloten tusschen ons ende de voorschreven gedeputeerde van de voorschreven Schotsche sta pel in 't beginsel van dese articulen genoemt, dat de residentie van de voorschreven stapel-court gestelt ende gecontinueert sal werden binnen dese stadt bij provisie voor den tijt van cén ende twintich eerstcomende jaren; ende sullen alsdan malcan- deren gehouden wesen ses maenden voor 't expireren van den voorschreven tijt te waerschouwenoff dese concordaten langer duijren sullen ofte niet. 49. Ende laestelijck geloven l) wij alle devoiren aen te wenden 2)ten eijnde dat dit gemaeckte verdrach geconfirmeert ende geratificeert moge werden door de Heeren Staten van Hollant ende vervolgens oock bij d'ileeren Staten-Generael der Yereenichde Nederlanden. 50 3). Noch geloven wij 4) generalijck die van de voorschre ven Schotsche natie te vergunnen soodanige exemptiën, im- muniteijten, vrijdommen ende privilegiënals deselve door keyser Carel de vijffde, Philippus de tweede, coninck van Spaingen, hartogen van Bourgongen, hartogen van Brabant, grave van Vlaenderengenoten hebbenvoor soo veel 5) die van de Eugelsche natie binnen dese stadt geniten 6) ende hier naerinaels 7) soude mogen genieten 8), deser stadt ofte jurisdictie van dien raeckende ende concernerende. Volcht den teneur van de authorisatieconfir matie ende approbatie, in Phooft van dese gementioneert. Universis hominibus ex literis praesentibus notum sitnos v. d. W.beloven. 2) Het Ontwerp heeft: Ende sullen wy mede alle devoiren aanwenden. 3) Vgl. 1613 art. 1. 4) Het Ontwerp heeftheioven wy voorts. 5) Het Ontwerp heeft: ende sulx. fi) v. d. W.genieten. v. d. W.: namaels. 8) Het hier volgende ontbreekt in het Ontwerp.

Archief | 1905 | | pagina 97