XI J. N. Elenbaas, Handboek voor de beoefening van liet Ne derlandsche administratieve recht, 2C druk. M. B. G. Hoger waard, De oeververdediging in Zeeland, lle stuk Dr. P. J- Blok en Mr. R. Fruin, Polemiek over de oplei ding tot het archivarisambt j Technische mededeelingen als inleiding tot het bezoek aan Zeeland (uitgegeven door het Koninklijk Instituut van Inge nieurs) Victor van der Haeghen, La conspiration pour délivrer Gand et la Flandre de la domination espagnole en 1631 de door de Maatschappij der Nederlandsche letterkunde uit gegeven levensberichten van Jhr. mr. J. W. M. Schorer, Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet en F. Nagtglas Dr. E. Wiersum, Het archief van den Wulpenpolder; Het archief der ambachtsheerlijkheden Zaamslag, Aandijk en Othene; Het archief van de ambachtsheerlijkheid Bruinisse Het archief der vereeniging van ambachtsgerechtigden van 's-Heer-Arends- kerke Dr. A. W. van Renterghem, Kort begrip der psychische geneeswijze Ph. P. Visser, Veere (in Boon's geïllustreerd Magazijn); H. de Raaf, Beginselen der zielkunde; Beginselen der op voedkunde; Herbart's Metafyzica, psychologie en ethiek; Her- bart's paedagogiek; Johann Amos Comenius, Groote onder- wijsleer. De Zelandia illustrata ontving de volgende teekenin- gen en prenten Teekening voor een kerkraam, geschonken na den brand van 1618 aan de Maria-Magdalenakerk te Goes. Geschenk van den heer P. D. de Vos te Zierikzee. Teekening van een kerkraam van het St.-Josefs- of timmer mansgilde uit het koor der oude kerk alhier, 1620. Teekening van een kerkraam van het kruideniers-, apothe-

Archief | 1905 | | pagina 9