97 chures van reformatorisch gezinde tijdgenooten en herdrukken van godsdienstige verhandelingen van oude getrouwe leeraars. IV. De Proponent Budding beroepen. Onder de vrienden stond de heer 1)en Ouden bekend als een //veranderd" man, thuis bij //het volk'" en vol ijver, om de kerke Gods als "middel in 's ileeren hand" l) te helpen voorzien van "mannen naar Gods harte". x) Deze Amster- damsche uitgever deed ook zaken te Middelburg. 3) Als hij in de stad kwam, zou hij niet gaarne zijne vrienden op den hoek van het Reigerstraatje overslaan. Dan kwamen ook allicht //baas Willem" aanloopen 3) en anderen van de kennissen. Samen spraken zij dan in eensgezindheid over de kerkelijke gebeurtenissen dier dagen. Onwillekeurig kwam het gesprek op den nog lang niet vergeten //trouwen" prediker Van Rhee 4) de overgang van den predikant op zijne vroegere gemeente Biggekerke was spoedig gemaakten weldra was het gezel schap druk aan het praten over de vacature aldaar en het be- roepingswerk. Enkele namen werden vervolgens door den Amsterdamscken uitgever genoemd, onder welke vooral de naam van Huibert Jacobus Budding 5), //dien hij had leeren kennen als iemand Zie brief van J. H. den Ouden te Amsterdam aan M. Noels (18 Sep tember 1884). 2) O. a. met den boekhandelaar van Benthem en ook met IIendbikse boekhandelaar in de Lange Noordstraat L n°. 132. 3) Zie brief van J. H. den Ouden te Amsterdam aan M. Noels (18 Sep tember 1834). 4) Lang niet vergeten, want nu en dan kreeg de dominee te Veen van dezen en genen Walcherschen vriend bezoek. Zie brief van Ds. J. van Rbee aan M. Noels 28 November 1834). s) Huibert Jacobus Budding hij schrijft zooals uit 's mans brieven blijkt eerst zijn naam zonder hlater voegde hij deze letter er bijop gezag van zijn geleerden bloedverwant D. Buddingh die daarin eene afkorting van het woord heer zag werd 19 Januari 1S10 te Rhenen geborenstudeerde van 26 Juli 1828 tot Mei 1S34 te Utrecht, en was sinds 8 Augustus 1834 candi-

Archief | 1906 | | pagina 133