113 Er werden openbare bedestonden door hem gehouden //niet zonder kennelijken zegen voor 's Heeren volk" 3), met het doel om te protesteeren tegen '/vervolging en verdruk king". 3) Nu begon hem ook het zingen der gezangen te zwaar te vallen. Weldra bleven ze achterwege, eerst bij de bidstonden, later ook bij den gewonen dieust. 4) Op 13 De cember 1835 werd door D3Budding na afloop van den mor gendienst een gezangboek van den kansel genomen en uit de kerk gebracht. Het Classicaal Bestuur bad reeds in November besloten om eens naar Budding te informeeren en zag zich in Maart 1836 iu de onaangename verplichting gebracht, om D3. Budding over zijn //verkeerd gedrag" ter verantwoording te roepen. De eerste bedestond werd gebonden op Zondagavond 15 November 1835 's daags vóórdat Scholte iu appèl van twee vonnissen zijne pleitrede uitsprak voor de rechtbank van eersten aanleg te Middelburg. Ze werden sedert 22 No vember eiken Dinsdagavond voortgezet, den geheelen winter lang. Zie hierover Aktenboek Biggckerke (VI) 18321878. Voorts Handelingen en Voorvallen betrekkelijk op de Gemeente onzes Heeren en Zaligmakers Jezu Ckristidie- vergaderd wordt te Bckerke c. a. beginnende van bet jaar onzes Heeren 1S86. -) Zie- bovengenoemde Handelingen en Voorvallen. 3) Zie bovengenoemde Handelingen en Voorvallen. Zie Aktenboek Biggekerke (VI) 18321876. Voorts bovengenoemde Han delingen en Voorvallen. 5) In de vergadering van 25 November 1835 wordt ter tafel gebracht„dat de predikant van Bêkerke, Ds. Budding, op Zoadagavoud 15 November jl. een afzonderlijk Biduur met zijne gemeeute zou gehouden hebben om Gods zegen af te bidden over de zaak van den zooveel geruchtmakenden afgezetten predikant Scholte en is besloten, dat de leden zich deswegens zouden informeeren" Zie verder Notulen van 30 Maart 1836 „De vergadering, tot haar leedwezen, meer dan bij geruchten, en wel van zeer nabijbekend zijnde met het verkeerd gedrag van Ds. H. J. Budding predikant te Bêkerke, iu zooverre deze zich openlijk tegen de kerkelijke regle menten en verordeningen blijft verzetten inzonderheid wat de verordening om trent het zingen der Evangelische gezangen betreftheeft gemeend zich die zaak te moeten aantrekken eu beslotenvoornoemden Ds. Budding schriftelijk affcc- vrageuwat hiervan zijten einde daarop binnen 14 dagen door hem geant woord worde; zijnde daarop eene zoodanige- aanschrijving door den Praesis ge concipieerd eu gearresteerd die kopyelijk aan Ds. Budding zal gezondenen voorts in Liet archief zal gedeponeerd worden."

Archief | 1906 | | pagina 149