115 hij eene wettige roeping wenschte af te wachteneer hij met de Bediening des Woords zou voortgaan, om zich dan opnieuw aan de Opzieners, die aan de aloude belijdenis vasthielden, te verbinden. Drie ouderlingen Job Wisse, Pieter Wijn and en Jan Jansse van Sparrentak en één van de vier diakenen, Jacobus Konraad, toonden zich bereid Buddtng te volgen. Benige dagen later was de pastorie verlaten en de dominee naar Middelburg vertrokken, 't Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland verklaarde Budding //vervallen van al de rechten en voorrechten, uit zijne admissie tot de Heilige Dienst in de Hervormde of Gereformeerde Kerk voortvloeiende en aan het leeraarsambt in de gemelde kerk verbonden" 1). YIII. Aangesloten bij //de Gemeente Jesu ChristP1. Op Vrijdag, den 8 April 1836, 's morgens te vier uren, dus voor dag en dauw, zat de vroegere predikant van Bigge- gekerke beneden in de spaarzaam verlichte kajuit van de Mid- delburgscke bootde prinses Marianne, die gereed lag voor Rotterdam. Zijn verblijf in Zeeland was kort ge weest, maar lang genoeg, om zich vrienden te verwerven, onder welke zeer intieme. Tot op den laatsten stond was de vriendschap proefhoudend gebleken 2). En hier en elders. onze oogen toegeslotcude Propheten en onze Hoofden eu de Sienders laad Hij verblind. Jesaja 29 vers 10. De Nederlandsclie Kerk was als een ander Bubel geworden voor de god zaligen die behoorden tot het huis Davidsen de inwoners van het geestelijk Jeruzalem. En de woorden des Propheten Jeremia 51 vers 9 en 10 wierden met nadruk van toepassing op sommige wachters' op Sions muren. Maar de Heere zal niet altoos twisten, noch eeuwiglijk den toorn behouden. Het heeft den Koning zijner Kerke behaagd, eindelijk in ontferminge neder te zien op zijn Nederlaudsch Sion het geroep zijner ellendigen het zuchten en klagen van de stillen in den lande lieel't de Heere genadig willen hoorenals li ij de bedroefden om der bijeenkomsten willenaar zijne belofte Zephanja 3 vers 18 is beginnen te verzamelen." Zie Missive Provinciaal Kerkbestuur aan Ds. H. J. Budding. 2) Zie Brief van Ds. Buddtng aan Noels (16 April 1836). Archief 1906 11

Archief | 1906 | | pagina 151