120 gevel" of wel in de pastorie. Eenerlei opvatting, ook van de kerkelijke aangelegenheden, bond hen samen, en Buddlng was sinds de eerste kennismaking aller vriend. Met spanning hadden zij later van domineers tweestrijd kennis genomen en vooral toen deze openlijk de zijde van Scholte had ge kozen, met sympathie de kerkelijke beweging te Biggekerke begroet en gevolgd. En voor nog Budding zijn //non possum" liet hooren, hadden de Middelburgsche vrieuden met enkele anderen de hand aan den ploeg geslagen om samen //den hals te buigen onder het juk Jezu Christi", en zich af te scheiden van het Nederlandsch Hervormd Kerkgenootschap. Zeer eenvoudig was dit toegegaan. In eene kamer van een gewoon burgerhuis op den //Wal" waar de kolenhandelaar Cornelis van Assendelft woonde, waren op Donderdag 10 Maart 1836, ongetwijfeld na afloop van den marktdag, be halve den bewoner een tiental personen bijeengekomen. Laten we u het gezelschap mogen voorstellen. Op rang en stand behoeven we hier niet bijzonder te letten; want allen zijn lieden uit de gewone, burgerklasse. Na den gastheer G. van Assendelft, noemen we achtereen volgens den stadstimmerman Marinus Goossen, een gemoe delijk en bescheiden man, evenals de eenvoudige Johannes Minderhout 2), molenaar op //de IIoop", baas Willem Brom- bacher, den bekenden loodgieter uit de Sint-Pieterstraat, voorts den gouvernemeutsdrukker Antonie Pieterde Winter, gewoonlijk //Mijnheer de Winter" genoemd. Ook is alhier aan wezig Johannes van der Meulen, die een beddenwinkel heeft in de Langedelft 3). Voorts de tuinbaas van //Toorenvliedt" 4) Perceel B 103. 2) Misdertjoitt woo mie destijds even als Goossen in de Gravenstraat.later naast ziju molen op het bolwerk. 3) Over de Sint-Jansstraatin het huis thans bewoond door den heer Tjielne. Buitenplaats op den Koudekcrkschou weg, even huiten Middelburg, toen maals het eigendom van jhr. J. O. Schor,er.

Archief | 1906 | | pagina 156