123 Hiermede had de inleider zijne taak volbracht. Na onder ling overleg wordt nu besloten, dat men wachten zal op de afscheiding van Budding om zich alsdan door dien //wettigen en verordenden leeraar" overeenkomstig de Dordsche leerre gels //te laten vormen tot eene gemeente"". Voorts verbindt zich ieder der aanwezigen tot eene jaarlijksche bijdrage bij eventueel beroep en verklaart zich tevens bereid zich te onderwerpen aan de tucht //volgens Gods woord en de formulieren der ware Gereformeerde kerke Christi"alsmede tot de onderteekening van een en ander met zijn naam. Tot ouderlingen worden voorloopig gekozen Marinus Goossen en Johannes Minderhout; als //scriba" zal fungeeren Corn e lis van Assendelft. Hierop wordt de vergadering door eerst genoemde //met eene treffende en doelmatige dankzegginge" gesloten. Op de volgende bijeenkomst 2) waren zes en veertig per sonen, zoowel mannen als vrouwen, tegenwoordigdie allen als sympathiseerende met de Afscheiding, diensvolgens hunne handteekeningen zetten. In den loop der maand werd al het mogelijke gedaanom de Afscheiding binnen en buiten Middelburg te bevorderen. 3) weg dan ook beroepbaar worden bij diegenendie in leer en leven getrouw wenschen te zijn, om dan alzoo tot ons weder te keereu en de gemeenteuste or denen en in te zegenen". Zie Notulen 10 Maart 1836. In de Notulen vermeld als „eerste bijeenkomst van de afgescheiden leden en toegekeerden tot de ware Gereformeerde kerke Christi en Belijdenisse over eenkomstig onze Dordsche regelsmet die van onderscheidene steden of dorpen in deze Provincie Zeeland". 2) Wegens het vergevorderd uur „inzonderheid voor de ledendie nog naar elders moesten vertrekken", werd de onderteekening uitgesteld tot deze bijeenkomst op Woensdag 16 Maart 1836. Buiten de Middelburgers waren nog tegenwoor dig behalve E. Mookhoff en vrouwPieter Lankester van VereJan Mon de el van Nieuwlaudalsmede Van den Berge en vrouw van Oostlcapelle. Twee der aanwezigen teekenden als analphabeteu met eeu X- 3) Er werden o. a. lijsten ter teekening neergelegd bij Van Assendelet. Daar kon men ook iuliehtingen hekomen alsmede afscheidingsformulieren en wel des

Archief | 1906 | | pagina 159