139 eene week na Sint-Nicolaas had zien verkoopen a) de cre diteuren hadden geweigerd de //aangeboden schikking" te aan vaarden een langen brief, doch zonder troost. Zoo toch schreef de ingezonken held een Elia onder den jeneverboom: //Terwijl gij misschien ondervindt, dat de uit gestelde hope het harte krenkt" zijn vriend had een ver zoekschrift ingediend bij Z. M. den Koning, om in het bezit gesteld te mogen worden van eene aanzienlijke nalatenschap hem rechtens toekomende, naar hij meende, doch sinds nog niets daarvan vernomen //zit ik zonder eenige bepaalde hope, geene uitkomst ziende, werkeloos, stil, onverschillig, nu eens wat opgebeurd, dan weder bezwaard. Wel is waar, ben ik te huis bij mijnen vader, maar dat heeft ook groote- lijks zijne bezwaren en liet lot der huurlingen mijns vaders Budding bedoelt hier de knechts in de brouwerij komt mij dikwijls benijdenswaardig voor." En na geïnformeerd te hebben naar den toestand van zijne gevangen vrienden, Wijnand en WTsse, die hij ook laat groe ten zegt hij verder //Het schijnt, of ze vooralsnog geene begeerte hebben, om mij hun lot te doen deelen. Meermalen heb ik er naar ver langd, vooral omdat ik anders vreesde, dat het met de schei ding eene afgesneden zaak zou wordengelijk ik nu inderdaad vooreerst ten minste niet anders verwacht." (3 Januari 1837.) bank van Koophandel alhier, de bewijzen hunner schuldvordering over te brengen Middetburg15 September 1836. (w. g.) C. J. van "Waterschoot van der Gracht." i) Den 14den December 1836 werd door notaris Stuart Makken na be komen authorisatieverkocht het huis A no. 88genaamd de M o r i n n e en wel voor de som van 2400 gulden. Zie Naamlijst der ondertrouwdegeborene en overleden personen ens. benevens van openbaar verkochte huizen en landerijen enz. binnen de stad Middelburg en derzelver ambachten 1836. Zie ook advertentie Middelburgsche Courant van Donderdag 8 December 1836. Later woonde Noeds in de Wagenaarstraat over de Breeen op het laatst van zijn leven op den Kinderdijkin het gebouw waar de Afgescheidenen hunne bijeenkomsten hielden (destijds P 103)waar hij 26 Juli 1841 op 42-jarigen

Archief | 1906 | | pagina 175