XX De verzameling ethnographisch e voorwerpen ont ving van mr. Th. J. -J. van Uije Pieterse te Constantinopel eenige koperen voorwerpen van Turkschen oorsprong. De zoölogische verzameling werd vermeerderd met van Dr. J. G. de Man te Yerseke een hippocampus uit de Oosterschelde, een Pórpita sp. Phascolosma, een Dibothrium microcephalium uit een maanvisch Rud. van denzelfde: een exemplaar van een Acolis 1905, uit de Oosterschelde voor Bergen-op-Zoom van denzelfde: een fraai exemplaar van Nereis virens M. Sars, een zeldzame soort van borstelwormendie tot dusverre aan de Nederlandschedus ook aan de Zeeuwsche kusten niet was waargenomen. Het is een volwassen, zoogenaamd epitook- mannetje, dat in de maand April 19''6 in de Oosterschelde, niet verre van Yerseke gevangen is. Nereis virens M. Sars komt, wat ook zeer merkwaardig is, behalve aan de kusten van Groot-Brittannië, ook aan de oostkust van Noord-Amerika voor en is een van de grootste soorten van het geslacht INereis. De cranea werden in Maart 1906 onderzocht en ten deele gephotografeerd door den heer Dr. Waldenberg uit Berlijn, die voornemens is eene studie uit te geven over de volken kunde van Zeeland. De verzameling entomologie onderging geene verandering. De verzameling conchyliën werd vermeerderd met van den heer J. Bijlo te Middelburg, een negental schelpen, meest vaD Indischen oorsprong. De kabinettenminer alia en voorwerpen van geo- logischen aard alsmede botanica ondergingen geene vermeerdering. De verzamelingschilder ij en, platen en portretten ontving

Archief | 1906 | | pagina 18