XXI van Mej. M. G A. de Man alhier eene fraaie pastel teek e- ning in lijst, voorstellende de oude begraafplaats op het strand te Domburg en vervaardigd door Dr. W. Pleyte te Leiden; van wijlen Mevr. de wed. H. -J. P. Lenshoek van Zwake, geb. Paulus, een portret in olieverf van haar oom Pieter Paulus. De leeskamer geeft geene aanleiding tot bespreking. In het afgeloopen jaar zijn van de uitgaven van het Zeeuwsch Genootschap verschenen: 1°. een deel van het Archief, bevattende: Jaarverslag 1904/5 met de naamlijst van directeuren, direc trices en leden; Dr. J. G. Yogler, Een foutief epigram op een der Middel- burgsche tapijten; Ds. N. M. de Ligt, Gosuinus a Buitendijck; J. L. van Dalen, Bijdragen tot de geschiedenis van den Schotschen stapel te Dordrecht 16681675; J. W. PerrelsBijdragen tot den Schotschen stapel te Vere IY A. ABeekman, Wat zijn //nieuwe erften" 2". een vierde vervolg op de Zelandia Illustrata, bewerkt door den heer M. Lokker. Met steun van het Zeeuwsch Genootschap werd uitgegeven een werk van den heer C. de Waard Jr.De uitvinding der verrekijkers. Het Genootschap trad in betrekking tot ruiling van uitgaven met den Geschied- en oudheidkundigen kring te Kortrijk. Ten slotte moge nog vermeld worden, dat de fraaie zilver werken uit het legaat Van den Berg en uit de montre op de boveuachterkamer benevens vele munten en penningen in bruik leen werden afgestaan voor de tentoonstelling van oud goud en zilverwerk te Middelburg en in goede orde zijn terug ontvangen.

Archief | 1906 | | pagina 19